1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRK-SEN’DEN HÜKÜMETE 'İSTİFA' ÇAĞRISI
TÜRK-SEN’DEN HÜKÜMETE İSTİFA ÇAĞRISI

TÜRK-SEN’DEN HÜKÜMETE 'İSTİFA' ÇAĞRISI

Türk Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, hükümeti istifaya çağırarak, erken seçime gidilmesini istedi

A+A-
Türk Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, hükümeti istifaya çağırarak, erken seçime gidilmesini istedi.

Bıçaklı yaptığı yazılı açıklamada, hükümeti Lefkoşa Türk Belediyesi’nin sorunlarını çözememekle suçlayarak, bir belediyenin sorunlarını çözmekten aciz olan hükümetin ülkenin diğer sorunlarını çözemeyeceğini savundu.

Yıllardır İhtiyat Sandığı ve Sosyal Sigorta yatırımları yapılmayan LTB çalışanlarının yasal haklarını kullanarak eylem yaptıklarını anımsatan Bıçaklı, “8 ay önce BES ile LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın imzaladığı protokole Hükümet adına imza koyan İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi sahip çıkmayarak LTB çalışanlarını eylem yapmak zorunda bırakmıştır” dedi.

Lefkoşa’da iki haftadan beridir toplanmayan çöpler nedeniyle, Lefkoşa’nın “çöp kent” olduğunu, başta Lefkoşalılar ve tüm halkın salgın hastalıklara yakalanma riski taşıdığını savunan Bıçaklı şöyle devam etti:

“Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana’nın bile Lefkoşa’nın karantina altına alınması gerektiğini söylediği bir dönemde gerek belediyenin başkan ve yöneticileri, gerekse bu ülkeyi yönettiğini iddia eden hükümet hala daha zamanını boş toplantılarla geçirmeye devam ediyor.

Bu ülkeyi ve Lefkoşa’yı temizlemek, bu yöneticilerle mümkün değil. Önce bu hükümeti bir erken seçimle oturdukları koltuklardan temizlemek, sonrada ülkeyi temizlemek mümkündür.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 348 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler