1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRK-SEN DE HUKUKA BAŞ VURUYOR
TÜRK-SEN DE HUKUKA BAŞ VURUYOR

TÜRK-SEN DE HUKUKA BAŞ VURUYOR

TÜRK-SEN Genel Başkan Arslan Bıçaklı, çalışma yaşamı ile ilgili meclisten geçen yasa tasarıları için hukuk mücadelesi başlatılacağını açıkladı

A+A-

TÜRK-SEN Genel Başkan Arslan Bıçaklı, çalışma yaşamı ile ilgili meclisten geçen yasa tasarıları için hukuk mücadelesi başlatılacağını açıkladı. Konu ile ilgili basın açıklaması şöyle;

 

         "Sendikaların ve bazı muhalefet partilerinin tüm ikaz ve eylemlerine rağmen,Sosyal Sigortalar,Sosyal Güvenlik ve İhtiyat Sandığı yasaları hükümet tarafından meclisten geçirilmiştir.

         Bu fonların, kendi ayakları üzerinde durabilmesi için ortaya koymuş olduğumuz tüm görüş ve önerilerimiz, hükümet tarafından hiç dikkate alınmadan,ben yaparım olur zihniyetiyle hareket ederek,çok geniş bir kitleyi mağdur ve perişan edecek bu yasalara onay verilmiştir.

         MEZARDA EMEKLİLİĞİ, öngören ve nimet külfet dengesini yok eden bu yasalara onay veren siyasileri Affetmeyeceğimizi ilan ederken, bu yasaların geçmemesi uğruna mücadele eden ve kürsü dokunulmazlığına bile müdahale edilen Sn.Çakıcıya ve bu konuda çalışanlara, sendikalara destek veren diğer  muhalefet partilerine teşekkür etmek isteriz.

         Bu bağlamda, konuyla ilgili mücadelemiz sürerken, bunun yanı sıra hukuk  mücadelemizin de devam edeceğini belirtmek isteriz."

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 760 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler