1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TÜRK-SEN ASGARİ ÜCRETİ SORDU
TÜRK-SEN ASGARİ ÜCRETİ SORDU

TÜRK-SEN ASGARİ ÜCRETİ SORDU

Türk-Sen, asgari ücretin, 2 yıldan beridir değiştirilmediğine işaret ederek, Asgari Ücret Komisyonu’nun toplantıya çağrılmasını istedi

A+A-Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen), yasalara göre yılda en az bir, en çok üç defa değiştirilmesi gereken asgari ücretin, 2 yıldan beridir değiştirilmediğine işaret ederek, Asgari Ücret Komisyonu’nun biran önce toplantıya çağrılmasını istedi.

Konuyla ilgili “Asgari Ücret Ne Oldu” başlıklı yazılı bir açıklama yapan Türk-Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, “Bu ülke eğer yasalarla yönetilirse ve eğer bir hukuk devleti ise bu ülkede yaşayan herkes, makamı her ne isterse olsun her birey bu ülkenin yasalarına uymak zorundadır” dedi.

Bıçaklı, son iki yıl içinde yapılan zamlarla ve dövizde yaşanan patlama sonucunda çalışanların, emeklilerin, özellikle asgari ücretlilerin açlığa mahkum edildiğini söyledi.

Arslan Bıçaklı, şöyle devam etti:

“Başta Sayın Çalışma Bakanı olmak üzere Sayın Başbakan ve hükümeti, kurultay derdinden biraz zaman ayırarak ve yasalara uyarak, asgari ücreti, günün koşullarına uygun olarak yeniden belirlemek üzere Asgari Ücret Komisyonu’nu bir an önce toplantıya çağırmasını bekliyoruz. Ancak iki yıldan beri asgari ücreti değiştirmeyen bu hükümete asgari ücretlilerin de artık hesap sorma zamanı geldiğini hatırlatmak isterim”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 484 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler