1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURİZMİ YENİDÜZEN İÇİN DEĞERLENDİRDİ
TURİZMİ YENİDÜZEN İÇİN DEĞERLENDİRDİ

TURİZMİ YENİDÜZEN İÇİN DEĞERLENDİRDİ

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun: “TURİZMDEKİ ARTIŞ HÜKÜMETİN BAŞARISI DEĞİL” Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun, yaz sezonunun başlaması ile birlikte, 2012 turizmin

A+A-

 

 

 

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun:

“TURİZMDEKİ ARTIŞ HÜKÜMETİN BAŞARISI DEĞİL”

 

 

Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Orhan Tolun, yaz sezonunun başlaması ile birlikte, 2012 turizmini YENİDÜZEN için değerlendirdi. Tolun, geçen sezona göre % 15’lik bir artışın olduğunu, ancak bu artışın hükümetinin başarısı olmadığını vurguladı. Hükümetin turizmi daha da geriletme gayesi içerisinde olduğunu dile getiren Orhan Tolun, turizmde gelinen noktada Kıbrıs Türk Turizm ve Seyahat Acenteleri Birliği’nin büyük rolü olduğuna dikkat çekti.

>> “Ülkeye gelen turist sayısında bu sene %15 civarında artış oldu. Türkiye yönünden bakarsak, 2011 de 2010’a göre %13, 2012 de ise 2011 yılına göre %15 bir artış olmuştur. Bunun sebebi de kumarhanelerin İsrail piyasasını istememesidir.”

>> “Evet, Kıbrıs Türk haklıda ekonomik nedenlerden dolayı kumarhaneye adım atamayınca, kumarhane sahiplerini yüzlerini Türkiye piyasasına çevirdiler. Buraya gelen Türk turistlerin zaten %80’i kumar oynamak için geliyor.”

>> “Ülkeye gelen turist başına 37 TL gibi bir rakam turizm fonuna aktarılır. Özelleştirilme  (Ercan’da) olursa bu rakam fona aktarılmak yerine özelleştirmeyi yapan şirkete gidecek. Bu kabul edilebilir değildir. Hükümet en azından oturup bu paranın fonda kalmasını sağlayabilirdi. Ancak hiç böyle bir atılım yapmadılar. Bu yağmacılıktan başka bir şey değildir.”  

 

KITSAB Başkanı Orhan Tolun’nun turizmde gelinen nokta ile ilgili değerlendirmesinin ayrıntılar bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 732 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler