1. HABERLER

  2. SEKTÖR

  3. 'Turizme Dair Ne Varsa'
Turizme Dair Ne Varsa

'Turizme Dair Ne Varsa'

Eğitim turizminin gelişmesi için YDÜ, Dorana inisiyatif üstlendi

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi Turizm İşletmeleri (Dorana) Kuzey Kıbrıs’ın eğitim turizminin gelişmesine katkıda bulunmak amacı ile öğrencilere yönelik olarak yeni ürünler sunuyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; YDÜ, Dorana’nın Kuzey Kıbrıs’ın daha fazla ülkeden ve daha fazla öğrenci tarafından tercih edilerek ülkedeki Eğitim Turizmi’nin gelişmesi için inisiyatif üstlendi.

Savaşan: Amacımız öğrencilerimizin ülkemizin turistik ve eğlence olanaklarından yararlanmasıdır

Dünya'da ve ülkemizde eğitim turizminin hızla gelişmekte olan sürdürülebilir bir turizm türü  ve aynı zamanda da büyük bir ekonomik önem taşıdığını söyleyen Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet Savaşan, bu pastadan İngiltere, ABD, İsveç, Avustralya ve Kanada'nın önemli paylar aldığını anlattı. Eğitim turizmi kapsamında öğrenciler ve iş insanlarının üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri, dil eğitimleri, staj ya da kongrelere katılmak amacı ile yurt dışına gittiklerini söyleyen Savaşan, bu öğrenci ve kişilerin gidecekleri ülkeleri belirlemelerinde eğitim kalitesi başta olmak üzere o ülke ve şehirlerdeki, turistik ve eğlence olanaklarının da belirleyici rol oynadığını söyledi. “Bu gerçekleri bilerek hareket ediyoruz. Pek çok konuda öncülük yaptığımız gibi ülkemizde eğitim turizminin gelişmesine de olumlu katkıda bulunacağını düşündüğümüz yeni ürünlerimizi öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Amacımız öğrencilerimizin iyi bir eğitim alırken Kuzey Kıbrıs’ın turistik ve eğlence olanaklarından uygun koşullarda yararlanmasıdır” diye konuştu.

Sloganımız; “Turizme Dair Ne Varsa”…

Bu yeni dönemde “turizme dair ne varsa” sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Savaşan “Bu kapsamda öğrencilerimize eğitim aldıkları sürece her hafta zengin aktivitelerle dolu geziler, partiler ve tatil paketleri sunacağız. Yeni uygulamalarımız ile hedeflediğimiz öğrencilerimizin üniversitemizde kaliteli eğitim alırken yıl boyunca gerçekleştirilecek sosyal etkinliklere de katılmaları ve bu sayede de Kuzey Kıbrıs’da değerli anılar biriktirmeleridir” dedi. Savaşan ülkemizde eğitim alan öğrencilerin eğitimlerini destekleyen aktivitelere katılmalarının Kuzey Kıbrıs’ın Eğitim Turizmi markasına da pozitif etki yapmasının kaçınılmaz olacağını söyledi.
facebook.com/tourismneu’yu Beğenin, Kazanın…
Tatil paketleri, ülke içi turlar ve konsept partilerin www.facebook.com/tourismneu adresinden duyurulmaya başlandığını vurgulayan Ahmet Savaşan, facebook sayfasını beğenenlerin uçak bileti, tatil ve çeşitli hediyeler kazanma şansı bulacağını söyledi.

Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler