1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURİZMCİLER ZOR DURUMDA
TURİZMCİLER ZOR DURUMDA

TURİZMCİLER ZOR DURUMDA

KITSAB, hükümetin turizm teşvik politikalarını eleştirerek, kural konularak önlem alınmaması halinde acentelerin büyük zarara uğrayacağını söyledi

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Onursal Başkanı Ahmet Necati Özkan, hükümetin turizm teşvik politikalarını eleştirerek, kural konularak önlem alınmaması halinde acentelerin büyük zarara uğrayacağını söyledi.

Özkan, “Lokomotif sektör turizmin en önemli üç ayağından biri olan ve turist getiren acenteleri çökertmek ülke ekonomisine en büyük darbe olacaktır” dedi.

Özkan, bugün yayınlandığı açıklamada, charter teşvikleri hemen verilirken, normal seferlerle getirilen turist teşviklerinin ödenmesinin hep geciktirildiğini savundu. Acentelerin 2011 alacaklarının daha ödenmediğine işaret eden Özkan, “Bu konu da çok vahimdir. Bu durum acentelerimizi büyük finans krizi içine itmekte, iflasın eşiğine getirmekte ve zincirleme çöküşün tehdidi artmaktadır” şeklinde devam etti.

Acentelerin çok zor durumda olduğunu kaydeden Özkan, şöyle devam etti:

“Charter koyan acenteler uçakları doldurmak için halen normal seferlerle turist gönderen tur operatörlerinin peşinde koşuyor ve potansiyeli almaya çalışıyor. Charterleri dolduramayınca da tur operatörlerine büyük rekabet yaparak 199 Euro olarak KKTC turu satıyorlar… Halbuki charterler için potansiyel daima önceden oluşturulur. Şimdi yapıldığı gibi tersine değil.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler