1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURİZM BAKANLIĞI'NA ARA EMRİ
TURİZM BAKANLIĞINA ARA EMRİ

TURİZM BAKANLIĞI'NA ARA EMRİ

Yüksek İdare Mahkemesi, Dome Hotel ve Girne Kale arkasına kadar uzanan bölge için Turizm Bakanlığı’nın yetkisini durdurdu. Girne Belediyesi’nin açtığı dava lehine sonuçlandı BAKANLIK İŞLEM YAPAMAYACAK… Avukat Tahir Seroydaş, Girne

A+A-

 

 

Yüksek İdare Mahkemesi, Dome Hotel ve Girne Kale arkasına kadar uzanan bölge için Turizm Bakanlığı’nın yetkisini durdurdu. Girne Belediyesi’nin açtığı dava lehine sonuçlandı

  

BAKANLIK İŞLEM YAPAMAYACAK…

Avukat Tahir Seroydaş, Girne Belediyesi adına Yüksek İdare Mahkemesi’nde 12 Nisan Perşembe günü dava açtığını aktararak, dünkü duruşmada Turizm Bakanlığı’nın bölgede herhangi bir işlem yapmaması için ara emri kararı alındığını açıkladı.

 

BAKANLIĞA TEDBİR…

Turizm Bakanlığı’nın karara göre bölgede kimseyle anlaşma ya da sözleşme yapamayacağına vurgu yapan Av. Seroydaş, 20 Nisan Cuma günü Turizm Bakanlığı ve savcılığa dava tedbiri gönderilmesi için emir verildiğini aktardı.

 

YETKİ BELEDİYEDE…

Girne Belediyesi’nin haklarına, müdahale etme hakkının, bu kararla durdurulduğunu anlatan Tahir Seroydaş, bölgedeki işletmelerle ilgili anlaşma ve kullanım işlerinin Girne Belediyesi tarafından verilebileceğinin altını çizdi.

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 942 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler