1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TURİST MÜJDESİ'
TURİST MÜJDESİ

'TURİST MÜJDESİ'

Limasol'dan Alanya'ya TURİST MÜJDESİ Türkiye'nin Alanya bölgesi, bu sene deniz yoluyla 75 bin turist bekliyor. Turizm sezonu ise önceki gün LİMASOL'dan Alanya'ya giden 'Thomson Spirit' adlı gemiyle açıldı. Limasol'dan Alanya'ya 1217'si İngiliz, topl

A+A-

 

 

Limasol'dan Alanya'ya

TURİST MÜJDESİ

 

Türkiye'nin Alanya bölgesi, bu sene deniz yoluyla 75 bin turist bekliyor.  Turizm sezonu ise önceki gün LİMASOL'dan Alanya'ya giden 'Thomson Spirit' adlı gemiyle açıldı. Limasol'dan Alanya'ya 1217'si İngiliz, toplam 1256 turist taşındı

 

 

Kruvaziyer turizmin önemli merkezlerinden Alanya, sezon açılışını Limasol'dan 1256 turist taşıyan 'Thomson Spirit' adlı Malta bayraklı gemiyle yaptı. Alanya'ya, yıl sonuna kadar 45 kruvaziyerle 75 bin turist deniz yoluyla ilçeye taşınacak.

Antalya'da turizm sezonunun ilk kruvaziyer gemisi, geçen perşembe günü Alanya Limanı'na demir attı. Alanya Liman ve Denizcilik İşletmeleri A.Ş. (ALİDAŞ) tarafından işletmesi yapılan Alanya Limanı'na 3 ay aradan sonra (Güney) Kıbrıs'ın Limasol Limanı'ndan gelen 'Thomson Spirit' adlı Malta bayraklı gemi, 1217'si İngiliz, toplam 1256 turist getirdi. Alanya'ya bu yıl Karavan Turizm ile AKİŞ Denizcilik tarafından 45 kruvaziyer getirilecek. Karavan Turizm Akdeniz Bölge Müdürü Sami Simi, sezon boyunca Alanya Limanı'na 20 gemi getirmek için anlaşma yaptıklarını kaydetti. Denizden gelecek yolcuların büyük kısmını İngiliz turistlerin oluşturacağına dikkati çeken Simi, "Hedefimiz gelecek 20 gemiyle 35 bin turist ağırlamak. Sefer ve yolcu sayısında artış olması mümkün. Yolcularımızın tamamına yakını İngiliz, İtalyan, Fransız olmak üzere Avrupalı tatilcilerden oluşuyor" dedi. Simi, sezon açılışını yapan Malta bayraklı Thomson Spirit'in 5 Nisan'da 2'nci kez Alanya'ya geleceğini kaydetti.

 

KRUVAZİYERLERLE GELEN TURİSTLER ÇOK HARCIYOR

 

Deniz yoluyla ilçeye gelen tatilcilerin çoğunlukla günübirlik olmasına rağmen ilçe ekonomisine önemli katkı sağladığına dikkat çeken Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Kerim Aydoğan, ilçeye gelen her turistin esnafa katkı sağladığını bildirdi. Turistin hava, deniz veya karayoluyla gelmesinin bir önemi olmadığını vurgulayan Aydoğan, şöyle dedi:

"Yeter ki turist gelsin, Alanya'da tatil yapsın. Yıllardır deniz yoluyla turist taşıyan ALİDAŞ, bütün dünya krizle çalkalandığı süreçte bile limanı gemisiz bırakmadı. Yıl sonuna kadar gemi gelmesi, kış başlangıcında esnafı rahatlatıyor. Sahile gelen turistin harcaması her şey dahil sistem nedeniyle çok az. Kruvaziyerle gelen turistler ise ciddi bir harcama yapıyor. Gelen her turistle birlikte Alanya marka olma yolunda daha da büyüyor." 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1169 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler