1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TURAN CENK BİRİNCİ
TURAN CENK BİRİNCİ

TURAN CENK BİRİNCİ

Bu yıl 17. kez düzenlenen Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları İstanbul'da yapıldı. Yüksel İnşaat öncülüğünde, ENKA Spor Kulübü Sadi Gülçelik Spor Sitesi'nde gerçekleştirilen organizasyona Türkiye'nin yanı sıra KKTC, ABD, Ermenistan, Azerbaycan

A+A-

 

 

 

17. Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları İstanbul'da yapıldı

  

Türkiye ve KKTC’nin yanı sıra ABD, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya, Sırbistan, Kosova, Bulgaristan, Hırvatistan, Fransa, Slovenya, Ukrayna, Etiyopya, Belarus, Gürcistan, Bosna Hersek, Makedonya, Mısır ve Romanya'dan çok sayıda atlet katıldığı yarışlarda, atletlerimizden Turan Cenk 12.06’lık derecesi ile birinciliği elde ederken, 110 metre engelli erkelerde ise Erdal Sakaoğlu 15.12’lik derecesi ile ikinci sırayı aldı

 

Bu yıl 17. kez düzenlenen Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları İstanbul'da yapıldı.

Yüksel İnşaat öncülüğünde, ENKA Spor Kulübü Sadi Gülçelik Spor Sitesi'nde gerçekleştirilen organizasyona Türkiye'nin yanı sıra KKTC, ABD, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya, Sırbistan, Kosova, Bulgaristan, Hırvatistan, Fransa, Slovenya, Ukrayna, Etiyopya, Belarus, Gürcistan, Bosna Hersek, Makedonya, Mısır ve Romanya'dan çok sayıda atlet katıldı.

17. Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları'nda 12-17 yaş arası genç atletler, 100 metre, 300 metre, 800 metre, 1500 metre, 1 mil, 2000 metre koşu, 100 metre ve 110 metre engelli, uzun atlama, yüksek atlama, üç adım atlama, sırıkla atlama, cirit atma, disk atma, gülle atma branşlarında yarıştı.

Şampiyonada 14 yaş altı 100 metre erkelerde Turan Cenk 12.06’lık derecesi ile birinciliği elde ederken, 110 metre engelli erkelerde ise Erdal Sakaoğlu 15.12’lik derecesi ile ikinci sırayı aldı.

Bu arada bu yıl ilk defa koşulan ''Kenan Onuk Kupası''nda 1 mil yarışında Esma Aydemir, 4.31.28'lik derecesiyle büyük bayanlar Türkiye rekoru kırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 584 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler