1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TULGA: ERKEN SEÇİM KAPIYI ÇALDI
TULGA: ERKEN SEÇİM KAPIYI ÇALDI

TULGA: ERKEN SEÇİM KAPIYI ÇALDI

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, “Meclis toplanıp ülkeyi tek seçim bölgesi ilan etmeli ve seçim kararı vermeli”

A+A-

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Hürrem Tulga, erken seçimin kapıyı çaldığını belirterek, Cumhuriyet Meclisi’nin toplanarak ülkeyi tek seçim bölgesi ilan etmesi ve seçim kararını vermesi gerektiğini ifade etti.

Tulga yaptığı yazılı açıklamada, “Herkesin buna ihtiyacı vardır. Bu yeni bir başlangıç için, ya da çatışma ve kaosun derinleşmemesi için gereklidir” dedi.

‘UBP’yi kurultay heyecanı sardı, sorunları unuttu’

UBP Kurultay heyecanının ülkeyi sararken ülkedeki sorunların unutulduğunu savunan Tulga, şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi bu ülke için üç ay sonra imzalanacak ve ayet yerine geçen ekonomik protokol kimin umurunda. Toplan(a)mayan Bakanlar Kurulu, tatile çıkmış olan meclis, artan işsizlik, göç, borç, haciz, elektrik kurumunun başına gelecek olanlar, iyice bozulan gelir dağılımı, hepsi bir kenara atılabiliyor, idari yapının yukarıdan aşağıya çözülmüş olması, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin içine düştüğü durumdan dolayı yaşadığımız utanç, neredeyse ülkede tek kalmış tiyatromuzun kapattırılma noktasına getirilmek istenmesi oluşturulan bu suni gündemle geçiştirilebiliyor.”

 

“BUGÜN ÜLKEDE UMUT YERLERDE SÜRÜNÜYOR”

Ülkede ekonomik ve sosyal politikaların oluşturulmasını sağlayacak plan ve program geliştirmeye katkı yapacak kurultaylar yaşanmış olsa hiç itirazlarının olmayacağını belirten Tulga, “Bugün ülkede umut yerlerde sürünüyor, güvensizlik, kaos alıp başını gidiyorsa hepimizin kendi kendine itiraf etmesi gereken, gelecek belirsizliğinin varlığıdır” dedi.

Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Başkanı Tulga, toplumla birlikte program ortaya koyabilen, strateji oluşturabilen, inandırıcılık oluşturabilmek için planlama, çalışma yapabilen partilere ihtiyaç bulunduğunu kaydederek, bunun olmamasının bugün bütün yaşanan sıkıntılardan çok daha sıkıntı verdiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 535 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler