1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TSYD SEMİNERİ START ALDI
TSYD SEMİNERİ START ALDI

TSYD SEMİNERİ START ALDI

İlk gün gerçekleşen oturumlarda Abdullah Avcı, Okan Buruk, Tolunay Kafkas’ın yanı sıra Fatih Terim konuşmacı olarak yer aldı

A+A-

 

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından düzenlenen ve uluslar arası nitelik taşıyan “Sporun Zirvesi Eğitim Semineri” dün başladı. İlk gün gerçekleşen oturumlarda Abdullah Avcı, Okan Buruk, Tolunay Kafkas’ın yanı sıra Fatih Terim konuşmacı olarak yer aldı

 

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından organize edilen “Sporun Zirvesi Eğitim Semineri” dün başladı.

Antalya Club Hotel Lara’da başlayan seminerin açılışında KKTC’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis ve geçtiğimiz hafta antrenman sırasında hayatını kaybeden kayakçı Aslı Nemutlu  için bir dakikalaık saygı duruşunda bulunuldu. Salonda KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis ve geçtiğimiz hafta antrenman sırasında hayatını kaybeden kayakçı Aslı Nemutlu’nun fotoğraflarının yeraldığı bir masa  seminer boyunca salonda yeraldı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Esat Yılmaer’in açılış konuşmasıyla başlayan seminerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın ve Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da birer konuşma yaptı.

 

BAKAN KILIÇ: “18 STAT PROJESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI”

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç konuşmasında daha önceleri gerek milli eğitim gerekse sorumlu devlet bakanlığı altında yürütülen sporun bu hükümet döneminde Gençlik ve Spor adı altında icraacı bir bakanlık olarak görevlendirildiğini söyledi.

Bakan Kılıç bakanlık olarak Türkiye geneline 18 yeni stad projesi için çalışma başlattıklarını ve 14 stadın ihalesinin tamamlanarak sözleşmelerinin imzalandığını kaydetti.

Suat Kılıç Türkiye genelinde kapalı yüzme havuzu bulunmayan 18 il’e de kapalı yüzme havuzu yapacaklarını ve bunların 2012 yılı içinde inşaatlarının başlayacağını kaydetti.

Bakan Kılıç bu projeler için basından destek istediklerini belirterek geçtiğimiz hafta hayatlarını kaybeden KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, Lefter Küçükandonyadis ve Aslı Nemutlu’ya da tanrıdan rahmet yaslı ailelerine ve sevenlerine de başsağlığı diledi.

KTSYD Asbaşkanı Çelen Oben başkanlığında KTSYD Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Bolkan, spor yazarları Coşkun Kutay ve Aziz Azizoğlu, TSYD seminerinde KTSYD’yi temsil ediyor.

 

“OLİMPİYAT YÜRÜYÜŞÜ” OTURUMU

Dün saat 9.30’da başlayan açılış konuşmalarının ardından "2012'den 2020'ye Olimpiyat yürüyüşü" adlı oturum gerçekleşti. TSYD’nin 9’ncu Genel Başkanı Attila Gökçe'nin yönettiği oturumda, TMOK Başkan Yardımcısı Türker Arslan, IOOHDK Genel Koordinatörü Yalçın Aksoy ile İngiltere'nin Ankara Büyükelçisinin Danışmanı Peter Spoor  2012 Londra olimpiyatlarındaki hazırlık ve Türkiye’nin 2020 Olimpiyatlarına adaylığı konusunda yapılan hazırlıklar konusunda açıklamalar yapıldı.

 

“SPORCU GÖZÜYLE” OTURUMU

Günün  ikinci oturumunda da TSYD Yönetim Kurulu üyesi Murat Ağca'nın yönetiminde "Sporcu gözüyle" isimli oturumda  2012 Londra Olimpiyat Oyunlarına katılacak ferdi sporcular jimnastik sporcusuGöksu İçtaş,  Atlet Fatih Avan, Okçu Natalie Nasaridze, voleybolcu Polen Uslupehlivan ve tekvandocu Servet Tazegül katıldıkları yarışmalarda elde ettikleri başarılarla ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Sporcular basında çok fazla yer alamamaktan da şikayet ederek büyük başarılarda bile küçük haberlerle  basında yeraldıklarını daha fazla yer verilmesi halinde daha fazla motivasyon alabileceklerini kaydettiler.

 

 

KONUŞMACILAR AVCI, KAFKAS VE BURUK

Günün üçüncü oturumunda ise "Futbolumuz nereye koşmalı?" isimli oturum yeraldı. TSYD   Yönetim Kurulu üyesi Halil Özer'in yönettiği oturumda  A Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah  Avcı,  Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ile A Milli Takım Teknik Direktör Yardımcısı Okan Buruk Türkiye’de Futbolun mevcut durumu ile gelmesi gereken noktaları kendi düşünceleriyle panelistlere aktardılar.

 

SON OTURUMDA FATİH TERİM KONUŞTU

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in konuştuğu son oturumu TSYD Genel Sekreteri Ahmet Çakır yönetti.  Terim, 1996'dan itibaren 2000 ve 2008'de kazanılan başarıların nasıl kazanıldığı yönünde açıklamalar yaptı.

Terim başarıların kolay kazanılmadığını söylediği konuşmasında başarmak için çok çalışmanın esas olduğunu söyledi.

 

SEMİNER BUGÜN TAMAMLANACAK

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından organize edilen “Sporun Zirvesi Eğitim Semineri” bugün yapılacak oturumların ardından tamamlanacak.

Seminerin bugünkü sabah oturumunda "Hakemliğimizin zirve yürüyüşü" başlığıyla, TSYDYönetim Kurulu üyesi Güray Soysal yönetiminde başlayacak. Oturuma TFF MHK BaşkanıYusuf Namoğlu, FİFA kokartlı hakemlerden Cüneyt  Çakır, Fırat Aydınus ile Deniz Dilan Gökçe katılacak. Toplantıda, hakemliğin son dönemde gerçekleştirdiği müthiş sıçrama ile bundan sonra yapılması gerekenler konuşulacak.

Günün ikinci oturumunun başlığı "Sporumuzda kadının adı var" başlık iki anlama da geliyor. Bir yönüyle ne yazık ki sporun da kadının sadece adı var! Ama öteki yönüyle de son yıllarda hem sporda hem de spor gazeteciliğinde kadınların daha hızlı biçimde yer alması konuşulacak. Bu oturumda TRT yönetmeni Sevim Dalgıç yer alırken,  NTV Spor Spikeri Dilara Gönder, Sports TV spikeri Şükran Albayrak ile Lig TV sunucusu Aylin Kuyucu  konuşacak.

Öğleden sonraki ilk oturum ise son yıllarda giderek artan tartışmalara yol açan kulüp yönetimlerinin perişanlığına çözüm oluşturacak fikirlerin ortaya konulmasını amaçlıyor."Çağdaş bir spor kulübünün yönetimi"nin nasıl olması gerektiği Almanya örneği üzerinden tartışılacak. TSYD Yönetim Kurulu üyesi Aybars Hünalp'in yöneteceği oturuma Alman Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ronald Kentsch, Hellmich Marketing sahibi Marc Hellmich, Hellmich Marketing Danışmanı Björn Scheferling ile Avukat Gurur Gaye Günal katılacak.

TSYD'nin bu yılki seminerinin son oturumunun konusu "Spor Medyasının Geleceği" olarak belirlendi. TSYD Yönetim Kurulu üyesi Nüvit Tokdemir'in yöneteceği oturuma şu isimler katılacak: Cem Kurel  (Lig tv.com.tr. Genel Yönetmeni), Kenan Başaran (Radikal Gazetesi Muhabiri), Ozan Can Sülüm  (Eurosport muhabiri), Mehmet Ayan  (Lig Radyo Genel Yayın Yönetmeni). Bu oturumda belirlenen konuların dışında spor medyasının sorunları da gündeme gelecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler