1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TSK’YA ÖFKE YAĞDI
TSK’YA ÖFKE YAĞDI

TSK’YA ÖFKE YAĞDI

35 sivili bombalayarak öldüren Türk Silahlı Kuvvetleri Mağusa’da protesto edildi Eylemde, sivillerin öldürülmesi ile ilgili olarak Türkiye medyasının tutumuna ciddi eleştiriler getirildi. Yapılan açıklamada “Medyanın üstünü örtmeye,TSK nın m

A+A-

35 sivili bombalayarak öldüren Türk Silahlı Kuvvetleri Mağusa’da protesto edildi

Eylemde, sivillerin öldürülmesi ile ilgili olarak Türkiye medyasının tutumuna ciddi eleştiriler getirildi. Yapılan açıklamada “Medyanın üstünü örtmeye,TSK nın meşrulaştırmaya,Hükümetin bahaneler bulup ört bas etmeye çalıştığı bu insanlık suçunda AKP Hükümeti birinci dereceden sorumludur.Bu alçakça tutumlarını kınıyoruz” denildi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yapılan eyleme Doğu kökenli öğrencilerin yanı sıra başka etnik kökenden öğrencilerin de destek verdiği öğrenildi. Yapılan açıklamalarda Kürt halkı olmak üzere dünyanın hiçbir yerinde mazlum halkların boyun eğmediği, demokrasi, insan hakları ve özgürlüğün egemen olduğu bir dünya hayali ile barışın sesini yükseltileceğine duyulan inanç vurgulandı

 

Doğu Akdeniz Üniversitesinde (DAÜ) öğrenim gören doğu kökenli öğrenciler, Şırnak’ın Uludere İlçesinde, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait savaş uçaklarının PKK’ya yönelik bombalı hava saldırılarında 35 sivilin öldürülmesini dün düzenledikleri eylemle protesto ettiler. Üniversite kampusu içinde saat 12:30’da düzenlenen protesto eylemine 200’ü aşkın öğrenci katıldı. Türkçe ve Kürtçe sloganların atıldığı, pankartların taşındığı eylemde Mustafa Niyazi Korkutata isimli öğrenci, DAÜ Öğrenci İnsiyatifi adına bir de bildiri okudu. Bildirinin okunmasının ardından bir süre oturma eylemi de yapan öğrenciler daha sonra sessizce dağıldı.

 

Protesto eylemi sırasında ‘Uludere sivil katliamı 35 ölü’,’Katil Devlet Hesap verecek’,’Depremin vurmadığı yerleri TSK Vuruyor,Şiddeti 36’,’Kendi halkını katleden yönetimin meşruiyeti olamaz’’Sen Vur,Yandaş medyan Gizlesin’ Ma ne Bese (Artık Yetmez mi) yazılı pankartların yanı sıra Dersim olayları sırasında ve önceki gün hava saldırılarında çekilen fotoğraflar yan yana taşındı.Öğrenciler,Kahrolsun faşizm,yaşasın Barış ve Yaşasın halkların kardeşliği şeklinde sloganlar attı.

 

 

AYRINTILAR BUGÜN YENİDÜZEN'DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2174 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler