1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Triplex
Triplex

Triplex

Hayallerindeki evi gerçekleştirmek için işe koyuldular. ‘Ev’ demişsem triplex olacak şekilde düşünülmüş küçücük bir şato… Genç nişanlılardan biri iki katı hayal etmiş, diğeri de hayalindeki çatı katı gibi olan küçük daireyi eklemiş üst

A+A-

 

 

Hayallerindeki evi gerçekleştirmek için işe koyuldular.

‘Ev’ demişsem triplex olacak şekilde düşünülmüş küçücük bir şato…

Genç nişanlılardan biri iki katı hayal etmiş, diğeri de hayalindeki çatı katı gibi olan küçük daireyi eklemiş üstüne ve üç kat oluvermiş mutluluk yuvaları…

***

Evlilik öncesi başlamışlar inşaata… Heyecan oldukça fazla… Ustalar, kalfalar, inşaat malzemeleri, çimentosu, demiri, tahtası, kalıbı derken temelden başladı küçük şato… Tabii böyle bir hayalin bir yerinde de havuzu mutlaka vardır. Ama mütevazi! davrandılar ve “evi bitirelim ondan sonra havuz için bakarız” demişler gençler…

***

Küçük şatonun temeli atıldı, üzerine duvarlar bindi, tuğlalar, pencereler, kapılar derken artık evin içini döşemeye geldi sıra… Gençlerin heyecanına hiçbir şey dayanmıyor, her şeyin en güzelini, en yenisini, en gösterişlisini istiyorlar, öyle heyecanlılar ki, her gün inşaatta ustaların başında embistad! gibi “onu şöyle yap, bunu böyle yap” şeklinde emirler yağdırıyorlar.

***

İnşaatı yapan usta-müteahhit biraz sıkılgan, soramıyor ama neredeyse ev bitiyor, işin ödemesinden bahseden yok. O da nasıl olsa öderler diye evi yapmaya devam ediyor. Belki erken biterse erken de ödeme olur diye işlere ağırlık veriyor.

***

Gençler bu arada alışverişe devam ediyorlar… Her gün mağaza geziyorlar, fayans, seramik, banyo, lavabo, çeşme gibi şeyler seçiyorlar.

En son modelleri hangileri?

En son İtalya’dan gelenler moda…

Geçen gün bir arkadaşta gördüm, ondan isterdim ben de… Hah, işte onlardan…

Çok zevklisiniz… En son gelenler onlar… Altın suyunda…

Canım, sen de beğendin, değil?

Ya, ya harikalar canım…

Lavabolar, tuvaletler de en son gelenlerden! alındı…

Mutlu geldiler inşaatlarına… O günün de kontrolünü yaptılar, emirler yağdırdılar ustalarına… Usta içine attı söyleyeceklerini, işini yapmaya devam etti.

***

Ev neredeyse artık bitti.

Banyo, tuvalet de yerine kondu, altın suyundaki çeşmeler de… Kapılar, pencereler de… Kapının seçimi çok önemliydi… Birkaç yerden birkaç model baktılar ama beğenmediler… Kapı için Türkiye’ye gittiler. Seçtiler, kargoya verdiler, iki hafta sonra geldi… Neredeyse kapının yerine konuşu törenle olacaktı.

***

Ve usta artık parayı istemeye karar verdi.

Bugüne kadar parasız nasıl işledi bir O, bir de yine O biliyordu.

“Gençler, ev bittiğine göre anlaştığımız parayı alabilirim herhalde…”

Canım ödemedin mi ustamızı?

Aşkım, baban vermeyecek miydi?

!!!!!

Usta gençlere, gençler birbirlerine baktılar.

Bakmakla da kalmadılar, ustanın önünde tartıştılar;

Sen ödemeyecek miydin be Erkan?

Baban ödeyecekti be Aylin.

Kim söyledi sana?

Dayın.

Bana da senin ödeyeceğini söyledi.

Usta, dayanamadı;

Peki siz birbirinizle konuşmadınız mı?

!!!!!

***

Küçük şatoyu bitiren Usta nasıl ödendi bilinmez ama Erkan ile Aylin evlenemediler. Triplex villa da mahkemelik oldu. Kime kalacağına mahkeme karar verecek. Ya da birinin kayınvalidesi dozeri yollar, yıkar artık.

Temiz iş.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler