1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TRANSFER VEKİLLERLE ÜLKE YÖNETİLEMEZ'
TRANSFER VEKİLLERLE ÜLKE YÖNETİLEMEZ

'TRANSFER VEKİLLERLE ÜLKE YÖNETİLEMEZ'

Bıçaklı, UBP’nin halk tarafından seçilmiş sadece 25 vekile sahip olduğunu, milletvekili transferleri ile yurdu zorla yönettiğini ifade etti

A+A-

 

TÜRK-SEN, UBP hükümetini istifaya çağırdı. TÜRK-SEN Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, UBP’nin halk tarafından seçilmiş sadece 25 vekile sahip olduğunu, milletvekili transferleri ile yurdu zorla yönettiğini ifade etti.

Bıçaklı’nın açıklamasının tam metni şöyle:

 

Ulusal Birlik Partisi ülkeyi parselleyip parselleyip satmaya devam ediyor. Önce Kıbrıs Türk Hava Yolları, sonra Saray Hotel, DAÜ okulları, Kıbrıs Türk Petrolleri, şimdide ülkenin gözbebeği ve stratejik önemi olan ERCAN Havaalanı,Telefon Dairesi ve Elektrik Kurumu gibi devlete ait ve toplumun malı olan bu kurum ve kuruluşlara toplumun bütünü sahip çıkmalıdır.

ÖZELLEŞTİRME Yasasının gündemde olduğu günlerde Sendikalar, Toplumun çoğunluğu ile Anayasal ve yasal haklarını kullanarak on binlerce insan bir araya gelerek bu ülkenin görmediği eylem ve mitingler yaparak bu yasaya karşı çıkmış ve toplumun malının satılmasına karşı durmuştur.

Ancak bu ülkeyi yönettiğini iddia eden Ulusal Birlik Partisi Hükümeti bu yapılan eylemlerden alması gereken mesajı almamıştır.

Bu ülkede yaşanan başka bir gerçek ise bu ülkeyi parselleyerek birilerine satmak isteyen UBP hükümetinin hukuken bu ülkeyi tek başına yönetme yetkisi de yoktur. Çünkü halk tarafından seçilmiş milletvekili sayısı 25 dir.

Partiler başka partilerden milletvekili transferi yaparak ülkeyi zorla yönetmek isteyemez.

Bu Hükümetin yapması gereken istifa edip erken seçime gitmelidir.

           

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 492 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler