1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Transfer çılgınlığı ve değirmenin suyu
Transfer çılgınlığı ve değirmenin suyu

Transfer çılgınlığı ve değirmenin suyu

Transfer zamanı başladı ve yine astronomik ve dudak uçurtan rakamlar gündeme bomba gibi düşmeye başladı. Gerçekten ortaya konan rakamları görüp duyduğum zaman, ya milletle dalga geçiyorlar ya da sırf gündem olmak için otaya atılan spekülasyon olarak değe

A+A-

 

 

 

Transfer zamanı başladı ve yine astronomik ve dudak uçurtan rakamlar gündeme bomba gibi düşmeye başladı.

Gerçekten ortaya konan rakamları görüp duyduğum zaman, ya milletle dalga geçiyorlar ya da sırf gündem olmak için otaya atılan spekülasyon olarak değerlendiriyorum.

Fakat ne yazık ki, araştırma yaptığım zaman rakamların üç aşağı beş yukarı doğru olduğunu görüyorum.

Kimse kusura bakmasın ama transferde harcanan paralar çılgınlık seviyesinde. Ya bu insanlar futboldan anlamıyorlar ya da çok paraları var da ortalıklara saçmak istiyorlar.

Arkadaşlar, ülkenin durumu açık seçik ortadayken, bu kadar yüksek orandaki paralar nerden bulunuyor da aklımızın karışmasına neden oluyorsunuz. Yoksa kulüplerin bizim bilmediğimiz gelirleri mi var?

Nerede Maliye Bakanlığı, nerede federasyon. Hiçbir geliri olmayan kulüplerin ya da gelir seviyesi belli olan kulüplerin harcadıkları bu paraların suyu nereden geliyor?

Ne yazık ki, bazı insanların ihtirasları yüzünden futbolumuz büyük yara alıyor. Yöneticilerin kulüplere faydalarından fazla verdikleri zararın farkında olmadıklarını görüyorum. Nedir bu ülkenin futbol standardı. Hangi turnuvaya katılacağız ki bu kadar paralar ortada dolaştırıyorsunuz.

Allah aşkına kendinize gelin beyler. Geçen yılın şampiyonu kim diye halkın içerisinde dolaşıp sorsanız, yüzde 95 “Galatasaray” diyecekleri bir ülkede, futbol kalitesini suni olarak artırmanın kime ne yararı vardır.

Her şey gün gibi ortadayken neden futbolu bu kadar pahalılaştırıyorsunuz. Transferde harcayacağınız bunca parayı, kalıcı ve kulüplere gelir getirici yatırımlara harcarsanız, camialara daha yararlı hizmet vermiş olursunuz.

Kısa vadeli başarılar elde etmek için harcanan bunca paranın, futbolumuza hiçbir yarar sağlamadığını görmüyor musunuz?

Göremediğiniz içindir ki, bir yıl başkanlık yapanlar ertesi yıl başkan olmaktan kaçınıyorlar.

Kendinize gelin beyler. Biraz daha duyarlı olun. Bu şekilde davranarak sadece ve sadece kendi ihtiraslarınızı tatmin edebilirsiniz. Ama kulüplere verdiğiniz zararı asla tahmin edemezsiniz.

Bu davranışlarınız futbolcular arasında da huzursuzluk yaratıyor. Takım ruhunu öldürdüğü gibi, kulüpçülüğü de ortadan kaldırıyor.

Kulüpler Birliği’nin bu konuda konsensüs sağlaması gerekiyor. Her yıl yaşananlar ortada. Transferde harcanan paralar astronomik olurken, sezon içerisinde yaşanan sıkıntıları herkes çok iyi biliyor. Buna rağmen yine de kötü alışkanlıklarda vazgeçmiyoruz.

Yanlışlardan, ihtiraslardan ve öngörüsüz girişimlerden kurtulmadığımız sürece futbolu ileriye taşımamız mümkün değildir.

Futbol kalitesi ile futbola harcanan paralar dengeli olmalıdır. Aksi, futbola büyük yaralar açar. Yıllardır bunu söylüyor ve yazıyorum. Hatta bazı toplantılarda yetkili yöneticiler ve futbolseverlerle konuşurken, haklısın dediklerini biliyorum. Fakat iş icraata gelince, kimse bunu değiştirmek için harekete geçmiyor.

Ben bu gidişten hiç memnun değilim. Sizler memnunsanız diyecek bir şey yoktur!!!! 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 740 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler