1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TRAJEDİ
TRAJEDİ

TRAJEDİ

Belediyeden yıkım kararı gelen Mağusa-Dörtyol’da ki evleri için yardım sözü alan Emine Karabardak yıkılmak üzere olan evde yaşam savaşı veriyor. Zehirli yılanların yuva yaptığı evde yılan ve yıkılma korkusuyla yaşamaya çalışan Emine Karabardak ve

A+A-

 

 

Yıkılmak üzere olan, kapısı penceresi olmayan bu evde yaşıyorlar… Zehirli yılanların yuva yaptığı evde değil yaşamak, birkaç dakika durmak bile imkânsızken, Emine Karabardak ve 12 yaşındaki kızı Yağmur yaşamaya çalışıyor. 6 ay önce yıkım kararı çıkan evin yerine başlarını sokacak bir yuva arayan Emine Karabardak ve kızı yetkililerden yardım istiyor…

 

Hasan SADIKOĞLU

 

Belediyeden yıkım kararı gelen Mağusa-Dörtyol’da ki evleri için yardım sözü alan Emine Karabardak  yıkılmak üzere olan evde yaşam sava şı veriyor. Zehirli yılanların yuva yaptığı evde yılan  ve yıkılma korkusuyla yaşamaya çalışan Emine Karabardak ve kızı Yağmur yetkililerden yardım bekliyor.  

Kapı penceresi olmayan evde yaşamak zorunda bırakılan ve başvurdukları her yetkili hangi makamdan “Ne yapabiliriz ki” cevabı alan Karabardak ailesinin yardım çağrılarına kimse  cevap vermiyor. 12 yaşındaki  Yağmur okuluna devam etmek istiyor ancak  maddi sıkıntılar nedeni ile aile zor durumda olduğu için okul da uzak bir hayal olarak görünüyor.

 

Emine Karabardak’ın kızıyla Döryol’da yaşadığı trajediyi YENİDÜZEN’e anlattı.

Ailesi tarafından ret edildiğini ve kızıyla yalnız yaşamak zorunda olduğunu söyleyen  Emine Karabardak, 6 ay önce yaşadıkları eve yıkım kararı geldiğini belirtti.   Bunun üzerine çocuğunun büyük annesinin evine taşındıklarını kaydeden Emine Karabardak,  o evden de yaşadıkları ailevi sorunlar nedeniyle ayrılmak zorunda kaldıklarını ifade etti.  Evsiz kaldıkları için tekrardan çocuğuyla yıkım kararı olan kapısı penceresi sökülen eve taşınmak zorunda kaldıklarını söylenen Karabardak,  “Evin kapı penceresi olmadığından akşamları uyku tutmuyor, evde 3 tane yılan öldürüldü ve sürekli fareler yuva yapıyor. En azından kış gelmeden bu mübarek ramazan ayında bir çözüm istiyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ali Öncü’nün de kendilerine bir ev sözü verdiğini anlatan Emine Karabardak, çocuğunun babasının kardeşleri tarafından yemek su gibi günlük ihtiyaçları karşılandığını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1651 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler