1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TRAJEDİ
TRAJEDİ

TRAJEDİ

Bir buçuk ve üç yaşında ailelerinden, şartlar gereği alınan ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı yuvada bakımları üstlenilen 16 yaşındaki A.K. ve 19 yaşındaki H.G. yaşadıklarını YENİDÜZEN’e anlattı. Yürek burkan yaşam öyküsünde devletin zaafiy

A+A-

 

 

Bir buçuk ve üç yaşında ailelerinden, şartlar gereği alınan ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı yuvada bakımları üstlenilen 16 yaşındaki A.K. ve 19 yaşındaki H.G. yaşadıklarını YENİDÜZEN’e anlattı. Yürek burkan yaşam öyküsünde devletin zaafiyeti tüyler ürpertti

 

“Çocukluğumuzdan beri yaşadığımız yuvadan bizleri, ergen olduk diye uzaklaştırdılar. Uygun şartları olmadığı gerekçesiyle bizi yanından aldıkları annemize, tekrar bizi almaları için maaş teklif ettiler”

 

 “İki ay boyunca sokakta kaldık, Sosyal Hizmet Görevlisi Alev Hanım’a yardım talebiyle gittik; bize bir paket makarna ve hazır çorba verdi”

 

 “Sokakta geçirdiğimiz iki ay boyunca, birçok arkadaşımızın uyuşturucu için kendini pazarladığına şahit olduk”

 

“Artık sizin anneniz benim diyen Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi, bizi inşaatta çalışmak üzere yönlendirdi”    

 

 “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Cansel Hıdıroğlu’na, okumak istediğimizi söyledik fakat bize kendilerinin bir şey yapamayacağını, para kazanıp başımızın çaresine bakmamız gerektiğini söyledi”     

 

 “İnşaatta işe başladıktan birkaç gün sonra Bakan Şerife Ünverdi’yi arayarak bu işin bize göre olmadığını ve zor olduğunu söyledik, bakan ise bize kendilerinin de işe ilk başladıklarında zorluk çektiğini, alışacağımız söyledi.”         

 

Tanju Konuralp’ın haberi bugün gazeteniz YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2777 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler