1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TRAFO PATLADI
TRAFO PATLADI

TRAFO PATLADI

GİRNE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ Girne Trafo Merkezi’nde dün gece aşırı yüklenmeden dolayı meydana gelen patlamaların ardından, kent karanlığa gömüldü. Batıda Alsancak’tan, doğuda Karakum’a kadar olan bölgede meydana gelen elektrik kesintisi

A+A-

 

 

GİRNE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ

 

Girne Trafo Merkezi’nde dün gece aşırı yüklenmeden dolayı meydana gelen patlamaların ardından, kent karanlığa gömüldü. Batıda Alsancak’tan, doğuda Karakum’a kadar olan bölgede meydana gelen elektrik kesintisi ilk olarak Alsancak’ta giderildi. Karaoğlanoğlu ile Karakum arasında kalan bölgede ise vatandaşlar saatlerce elektriksiz kaldı.

Mete Adanır Caddesi’nin paralel yolunda bulunan Trafo Merkezi’nde ilk patlama saat 9.20 civarında Trafo Merkezi odacığının hemen dışındaki lokal kesicide meydana geldi. Patlamanın ardından itfaiye ekiplerinin müdahalesine fırsat kalmadan aynı yerde ikinci bir patlamanın meydana gelmesiyle lokal kesicide büyük hasar oluştu. Yangını söndürmekle görevli itfaiye ekibinden bir itfaiyeci, ikinci patlama ile birlikte kocaman bir alev topunun gökyüzüne doğru yükseldiğini gördüğünü aktardı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle lokal kesicide meydana gelen yangın kısa sürede etkisiz hale getirildi.

Yenidüzen’e konuşan bir Kıb-Tek yetkilisi, 11 kV’lık hatta aşırı yüklenme nedeniyle ana kesici ile lokal kesici arasındaki kablonun patladığını söyledi.

Lokal kesicinin tamamen değişmesi gerektiğini belirten Kıb-Tek yetkilisi, meydana gelen hasarın, ilk incelemelere göre, Kıb-Tek’e 10,000 sterlin civarında bir maliyeti olacağını ifade etti.

Olayın ardından Trafo Merkezi’ne gelen Kıb-Tek görevlileri, arızanın giderilmesi için kısa sürede çalışmalarına başladı. Kıb-Tek yetkilisinden alınan bilgiye göre, lokal kesicinin değişmesi gerektiğinden sadece Girne merkez-Karakum hattında bulunan hanelere bu sabaha kadar elektrik verilemeyecek. Girne’nin geriye kalan bölümü için dün akşamdan itibaren böyle bölge elektrik verilmeye başlandığı bildirildi.

Girne’nin merkezinde durulan patlamalar, halk arasında paniğe neden oldu. Olayın ardından Trafo Merkezi’ne gelen Girne Kaymakamı Gürkan Kara ve Girne Emniyet Müdürü Barbaros Savaşçı, Kıb-Tek yetkililerinden olay ile ilgili bilgi aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler