1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Trafikte kaçak denetimi
Trafikte kaçak denetimi

Trafikte kaçak denetimi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi ile Polis Genel Müdürlüğü işbirliğinde geçtiğimiz hafta ada genelinde kaçak ve korsan taşımacılık ile kiralık araç denetimleri yapıldı.

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Trafik Dairesi ile Polis Genel Müdürlüğü işbirliğinde geçtiğimiz hafta ada genelinde kaçak ve korsan taşımacılık ile kiralık araç denetimleri yapıldı.  Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, eş zamanlı olarak birden fazla bölgede gerçekleştirilen denetimlerde usulsüzlük tespit edilen araçlar hakkında cezai işlem uygulandı.  Cezai durum tespit edilen araçların ilgili işletme izinlerinin iptali için çalışma başlatıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; Bakanlığımızın kaçak ve korsan taşımacılık ile mücadele kararlılığı çerçevesinde ada genelindeki denetim faaliyetlerini arttırarak devam edecek. Denetimlerde tespit edeceğimiz kaçak ve korsan taşımacılara yönelik cezai işlemler eksiksiz bir şekilde ve yasaların elverdiği en üst perdeden uygulanmaya devam edecektir.

Bu haber toplam 1157 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler