1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TRAFİKLE MÜCADELEDE YENİ PROTOKOL
TRAFİKLE MÜCADELEDE YENİ PROTOKOL

TRAFİKLE MÜCADELEDE YENİ PROTOKOL

Ülkenin en ciddi sorunları arasında yer alan trafik sorununa karşı mücadelede yeni bir adım atıldı.

A+A-
Ülkenin en ciddi sorunları arasında yer alan trafik sorununa karşı mücadelede yeni bir adım atıldı.

Lefkoşa’nın Küçükkkaymaklı bölgesindeki “Kuzey Kıbrıs Turkcell Trafik Eğitim Parkı” yanında bulunan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait bir arazi, “Trafik Eğitim ve Konferans Salonu” yapılmak üzere Trafik Kazalarını Önleme Derneği’ne (TKÖD) tahsis edildi.

Arazinin tahsis edilmesine ilişkin protokol, bu sabah Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda imzalandı. Protokole Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile TKÖD Başkanı Mehmet Avcı imza koydu.

MEHMET AVCI: “EĞİTİM, ALTYAPI VE DENETİM ÖNEMLİ”

TKÖD Başkanı Mehmet Avcı imza töreninde yaptığı konuşmada, KKTC’de yılda ortalama 4 bin 200 kazada 42 kişinin öldüğünü ve bin kişinin yaralandığını söyledi.

2 YILDA YAKLAŞIK 15 BİN KİŞİYE EĞİTİM

Trafik sorununu en asgari düzeye getirebilmek için eğitim, alt yapı ve denetimin önemine işaret eden Avcı, bu amaçla kurulan Trafik Eğitim Parkı’nda 2010-2012 yılları arasında toplam 14 bin 337 öğrenciye, 133 yetişkine ve 64 özel eğitim öğrencisine eğitim verdikleri vurguladı.

Avcı, trafikte eğitimcilerin eğitiminin çok önemli olduğunu vurgulayarak, Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim veren kişilerin Türkiye ve AB tarafından düzenlenen kurslarda eğitim aldıklarını kaydetti.

Trafik Eğitim Parkı yanında bulunan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait bir arazinin Trafik Eğitim ve Konferans Salonu yapılmak üzere bugün kendilerine tahsis edildiğine dikkati çeken TKÖD Başkanı Avcı, salonun yapılmasıyla ülkenin bir trafik eğitim kompleksine sahip olacağını söyledi.

Salonun hizmete girmesiyle daha geniş kesimlere ve daha etkili eğitimler verme şansına ulaşılacağını kaydeden Avcı, katkılarından dolayı Bakan Kemal Dürüst ve Müsteşarı Ali Yönel’e teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 560 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler