1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN 305 BİN EURO’LUK YATIRIM
TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN 305 BİN EURO’LUK YATIRIM

TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN 305 BİN EURO’LUK YATIRIM

“Kıbrıs Türk Toplumuna Mali Yardım Tüzüğü” çerçevesinde, AB tarafından finansmanın sağlandığı yatırımlar BMKP-Gelecek İçin Ortaklık tarafında hayata geçirildi

A+A-Avrupa Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – Gelecek İçin Ortaklık projesi çerçevesinde kırsal alanların kalkındırılması ve yol güvenliğinin artırılması amacına yönelik Akıncılar’la birlikte Lefkoşa ve Girne’ye bazı alt yapı düzenlemeleri yapıldığı bildirildi.

“Kıbrıs Türk Toplumuna Mali Yardım Tüzüğü” çerçevesinde, AB tarafından finansmanın sağlandığı yatırımlar BMKP-Gelecek İçin Ortaklık tarafında hayata geçirildi.

Gelecek İçin Ortaklık’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, yaya geçidi, kaldırım, trafik levhaları, trafik sinyalizasyon sistemleri Lefkoşa ve Girne’de kaza riskinin yüksek olduğu kör noktalara yerleştirildi.

Akıncılar köyündeyse spor alanı, okul çevresi ve kahvehanelerinde iyileştirmeler yapıldığı, köy meydanının da bu iyileştirmeler çerçevesinde yeniden düzenlendiği ve çeşitli binaların dış görünümünde bakıma gidildiği ifade edildi.

Açıklamada her iki aşamanın 305 bin Euro’ya mal olduğu açıklandı. 

 

 

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler