1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TRAFİK CEZALARINDA 'ANLAŞMA'
TRAFİK CEZALARINDA ANLAŞMA

TRAFİK CEZALARINDA 'ANLAŞMA'

Fileleftheros gazetesi “İşgalci Cezalar İçin Sahte Devletle Anlaşma... İlk Onunu Ödeyecekler ve Geriye Kalanlar Silinecek”

A+A-

 

 

Dillirga bölgesi sakinlerinin, Kıbrıs’ın kuzeyinde  işledikleri trafik suçlarından dolayı haklarında askıda bulunan cezalar konusunda kuzeydeki makamlarıyla uzlaşmaya vardığı, bölge sakinlerinin sadece ilk on cezayı ödeyeceği, geriye kalanınsa silineceği ifade edildi.
Fileleftheros gazetesi “İşgalci Cezalar İçin Sahte Devletle Anlaşma... İlk Onunu Ödeyecekler ve Geriye Kalanlar Silinecek” başlık ve spotuyla verdiği haberinde, Dillirga’nın uç bölge sakinlerinin, Yeşilırmak sınır kapısından KKTC’ye geçtikleri zaman işledikleri trafik ihlallerinden ötürü haklarında askında bulunan cezalar konusunda KKTC makamlarıyla anlaşmaya vardığını belirtildi.

Gazete, “Eroğlu rejiminin, yollardaki trafik kameralarının kaydettiği trafik ihlallerinden ötürü haklarında yüzlerce cezanın askıda beklediği bahanesiyle, koyduğu engellerden kaçınma amacıyla”, Yeşilırmak sınır kapısını kullanmak zorunda olan pek çok sakinin, haklarındaki ilk on cezayı ödeme ve geriye kalan tümünün de bağışlanması önerisini kabul ettiğini yazdı.

“ONLARCA, YÜZLERCE CEZA”

Habere göre bu bilgileri doğrulayan Dillirga bölgesindeki Pirgo yetkili kaynakları, KKTC’de trafik kameralarının faaliyet gösterdiği konusunda bilgi sahibi olmadan önce Yeşilırmak’tan geçen her bölge sakini hakkında onlarca ya da yüzlerce cezanın bulunduğunu kaydedildi.
“Aleyhinde 370 cezanın bunduğu bir kişi var” diyen yetkili kaynak, bunların ödenmesi için 17.000 Euro’nun gerektiğini, bu nedenle bölge sakinlerinin ilgili düzenlemeyi kabul ettiğini ifade edildi.
Bu düzenlemenin çok da “gayri resmi” olmadığından, zira KKTC makamlarının, bahse konu tasdikin bölge sakinleri tarafından imzalanmasını sağladığından söz eden gazete, aynı kaynaktan edindiği bilgilere göre, imzalanması için verilen kağıtta, ilk on trafik ihlaline kesilen para cezasının bir ay içerisinde ödeneceğinin belirtildiği düzenlemenin kabul edildiğini belirtildi. Gazete, kağıtta belirtildiği üzere, aksi bir durumda para cezasının kademeli olarak artacağının vurgulandığını yazdı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler