1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOSUN’DAN BİRİNCİLİK
TOSUN’DAN BİRİNCİLİK

TOSUN’DAN BİRİNCİLİK

International Sport Kickboxing Association (ISKA) tarafından Hollanda’da düzenlenen Dünya Kickboks Şampiyonası başladı

A+A-

 

 

 

 

 

 

Genç Erkekler 67 kiloda mücadele eden Aytan Tosun iki İngiliz rakibini mağlup ederek birinci oldu. Finale kalma başarısı gösteren Mustafa Kaya ve Murat Maraşlıoğlu ise ikincilik sevinci yaşadı


International Sport Kickboxing Association (ISKA) tarafından Hollanda’da düzenlenen “İska Dünya Kickboks Şampiyonası”nı Semi Contact disiplini ile başladı.
Sporcularımız şampiyonanın ilk gününde başarılı sonuçlar elde ederken, kilolarında kürsüye çıkmanın sevincini yaşadılar. “Genç Erkekler” 67 Kg.da mücadele eden sporcumuz Aytan Tosun ilk turda İngiliz sporcu Connov Peter’i 18 – 16’lık skor ile geçerken, finalde karşılaştığı bir diğer İngiliz rakibi Daniel Lowe’ü de 14 – 13’lük skor ile saf dışı bırakarak 1’incilik kürsüsüne çıkma başarısı gösterdi.

 

İKİ İKİNCİLİK
“Genç Erkekler” 71 Kg.da mücadele eden sporcumuz Mustafa Tosun ise ilk turda Türk asıllı Alman sporcu Çelik Timur’u 7 – 5 mağlup etme başarısı gösterirken, finalde Belçikalı sporcu Jesse Aerts’e 6 – 5 mağlup oldu ve 2’nci oldu. “Genç Erkekler” 63 Kg.daki temsilcimiz Murat Maraşlıoğlu ise finalde karşılaştığı İngiliz sporcu Enis Blake’e 18 – 1’lik skor ile mağlup olup 2’nci olurken, “Büyük Erkekler”de mücadele eden Oktay İlhan İngiliz rakibi Adem Knoks ile çıktığı ilk tur karşılaşmasını 9 – 7 kaybederek Semi Contact disiplinine veda etti.
Haber yayına hazırlandığı sırada, “Veteranlar”da Ekrem Bulut, “Büyük Erkekler”de Merkan Karalım ile Recep Kaylan ve “Büyük Bayanlar”da Çağrı Şah henüz mindere çıkmamışlardı. Şampiyonaya bugün Light Contack, Full Contack ve Low Kick disiplinleri ile devam edilecek.

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 397 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler