1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tosun vekalet edecek
Tosun vekalet edecek

Tosun vekalet edecek

BRTK Yönetim Kurulu, Mete Tümerkan’ın BRTK Müdürlüğü görevinden alınmasıyla ilgili yayımlanan haber ve görüşlerin spekülatif içerikli olduğunu açıkladı.

A+A-

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Yönetim Kurulu, Mete Tümerkan’ın BRTK Müdürlüğü görevinden alınmasıyla ilgili yayımlanan haber ve görüşlerin spekülatif içerikli olduğunu açıkladı.

Konuyla ilgili bugün yazılı bir açıklama yapan yönetim kurulu, BRTK’deki müdür değişikliğiyle ilgili Başbakanlık talebi konusunda hafta başından beri çok sayıda haber ve görüş yayınlandığını ancak yayınların büyük çoğunluğunun BRTK’deki yönetim değişikliği girişimiyle ilgili gerçeklerin çok ötesinde olduğuna dikkat çekti.

Yaşanmaması gereken, gergin bir dönem geçirildiğine işaret edilen açıklamada, gergin ortamdan, başta BRT çalışanları olmak üzere bazı birey ve kurumlar olumsuz etkilendiğine vurgu yapıldı.

Yönetim kurulu üyelerinin sabırlı davranarak, spekülasyonları kışkırtabilecek açıklama ve tavırlardan kaçındığına işaret edilen açıklamada, kamu kuruluşlarında zaman zaman görev değişiklikleri yapıldığını, BRTK’da da yaşananın farklı bir olay olmadığını kaydedildi.

İlgili kesimlere çağrı da yapılan açıklamada, “Yönetim Kurulu olarak, ortaya çıkan gereksiz gergin atmosferin hızla ortadan kalkması için elimizden geleni yapacağız. Herkesin de aynı soğukkanlılık ve sorumlulukla davranacağına inanıyoruz” denildi.

TOSUN VEKALET EDECEK

Başbakanlık tarafından BRTK Müdürü Mete Tümerkan’ın görevden alınması isteğiyle BRTK Yönetim Kurulu’na yazılı olarak yapılan başvuruyla başlayan sürecin ayrıntılarının da aktarıldığı açıklamada, Yönetim Kurulu’nun yasal prosedür gereği dün bir toplantı yaptığı ve başvuruya olumlu görüş bildirme kararı aldığı kaydedildi.

Bakanlar Kurulu’nun ayni yönde aldığı kararın da Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğine işaret edilerek, yeni bir isim atanana kadar BRTK Müdürlüğü’ne Kurum Koordinatörü Mustafa Tosun’un vekalet edeceği belirtildi.

(tak)

Bu haber toplam 1206 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler