1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Toroğlu’na hediye olsun
Toroğlu’na hediye olsun

Toroğlu’na hediye olsun

Otobüsle Lidra Palas barikatından hareket ettik. Stada geldiğimizde geniş güvenlik önlemlerinin alındığını gördük. Daha sonra spor yazarlarına ayrılan yere geçtik. Yerimize oturduktan sonra mükemmel zemine baktım. Bütün gün yağmur yağmasına rağmen sahada

A+A-

 

Otobüsle Lidra Palas barikatından hareket ettik. Stada geldiğimizde geniş güvenlik önlemlerinin alındığını gördük. Daha sonra spor yazarlarına ayrılan yere geçtik. Yerimize oturduktan sonra mükemmel zemine baktım. Bütün gün yağmur yağmasına rağmen sahada damla su yoktu. 15 yıl kesintisiz futbol oynamama rağmen, hep böyle bir sahada ve böyle bir ortamda futbol oynamayı hayal etmiştim. Ne yazık ki sadece oynamak değil, izlemek nasip olmuş.

Kıbrıslı Fenerbahçeliler kale arkasına alınmışlar, ellerinde Türk ve Fenerbahçe bayrakları, üzerlerinde de formaları ile takımlarına tezahürat ediyorlardı. Ama daha çok Erman Toroğlu’na tezahürat yapıyorlardı.

Maç başlamadan önce bir Rum taraftar Yunan bayrağı açmak istedi, anında yaka paça bayrakla birlikte seyirciyi oradan uzaklaştırdılar. AEL taraftarı sadece üzerlerinde formaları ve ellerinde AEL bayrakları ile maça geldiler ve takımlarına tezahürat ettiler.

Kıbrıslı taraftarlar tribündeki yerlerini aldıktan sonra, maç bitene kadar Toroğlu’na tepkilerini ilettiler. Umarım Toroğlu gereken mesajı almıştır. (Yani O. Çocuğu sloganları atıldı)

Evet Erman Toroğlu kalplerinde Fenerbahçe sevgisi taşıyan bu tarafarları ellerinde bayrakları ile umarım televizyon ekranlarından görmüşsündür. Sen kendi ülkenin takımını TV’den seyrederken, Kıbrıstaki fedakar insanların, kendi ülkesinin takımı olmadığı halde binlerce taraftarla bu maça gelip Türkiye takımını desteklemesine ne diyeceksin bakalım.

Sakın şunu unutma Erman efendi, Kıbrıslı Türklerin ağzına alacak kadar Kahraman değilsin ve olmayacaksın da. Sen ancak tv ekranlarında ahkam keserek kendini çakma Kahraman olarak gösterebilirsiniz.

Sanırım bu yürekli insanlara bir özür borcun var. Bu işin fazla uzatılmasını istemiyorsan Kıbrıslı Türkler’den özür dileyeceksin. Çünkü seni Kıbrıslılar asla affetmeyecek.

Gelelim maça... Maçtan önce mikrofonlardan verilen mesaj “Irkçılık ve ayrımcılığa karşı olalım” mesajıydı. Gerçekten AEL Kulübü’nü takdir ediyorum. Verdikleri mesaj ve davranışları ile Bağışçılar, tavırlarını herkese göstermişlerdir.

Fenerbahçe oyuna çok rahat ve isteksiz başladı. Buna karşın AEL rakibinden çekindiği için önce kalabalık bir savunma anlayışı tercih etti. Daha sonra forumsuz gördüğü rakibinin üzerine cesaretle gitmeye başladı. F.Bahçe dakikalar ilerledikçe oyunun ciddiyetini ve rakibinin gücünü fark etti ancak oyundaki dengeyi ikinci devrede sağlayabildi.

Ne var ki AEL F.Bahçe’nin yenilmeyecek bir takım olmadığını anlayınca ataklarını sıklaştırmaya başladı. Korkak başladığı maçı kendi kontrolüne almayı başardı. Önce kendi alanından çıktı ve daha sonra birçok pozisyona girdi. İyi bir golcüsü olsaydı maçtan galip ayrılabilirdi.

AEL takımında sadece 12 numaralı Marios Kıbrıslıydı. Geriye kalan oyuncular Brezilya, Afrika, Arjantinli oyunculardan oluşuyordu. Takımların futbolcu değerlerine baktığımızda, 150 milyon euro F.Bahçe, 3,5 milyon euro AEL takımıydı.

F.Bahçe’nin bilmediği esas konu şuydu. Ne de olsa küçük bir adanın takımı ile oynuyoruz, bunların eti ne, budu ne düşüncesindeydiler. Bu düşünce onları yanıltmış olabilir. Halbuki takımda az önce belirttiğim gibi tek Kıbrıslı Rum oynuyordu.

İlk devrede AEL F.Bahçe’ye oranla daha etkili bir oyun oynadı, daha çok pozisyon buldu ve kaleye daha çok şut denemesinde bulundu. Buna davetiye çıkaran F.Bahçe idi. İlk 10 dakika korkarak başlayan rakibi karşısında işi ciddiye alıp oyunda üstünlük sağlamış olsaydı erken gol bulabilirdi.

İkinci devreye takımlar oyuna aynı kadrolarıyla başladılar. Ancak bu kez daha atak bir AEL ile karşılaştılar. Kötü gününde olan F.Bahçe, kalesinde çok pozisyon verdi. Volkan gününde olmasaydı maçtan mağlup ayrılabilirdi. Yaptğı kurtarışlarla takımı ipten aldı. 72 dakika dolarken Egemen’in golü F.Bahçe’yi kötü oynadığı maçtan üç puan alarak kurtarmış oldu.

Basın toplantısında Aykut Kocaman’ın ilk yorumu AEL takımının misafirperverliğine teşekkür etmek oldu.

Sahada hiçbir olay çıkmamasının nedeni, AEL yöneticilerinin müthiş gayretleri ile Rum polisi ve yetkililerinin almış olduğu güvenlik tedbirleriydi. Kendilerini kutluyorum. Evet F.Bahçe bu maçta galip gelirken, Kıbrıslı F.Bahçe taraftarlarına da çok şey borçludur. Gerçekten çok büyük destek oldular. Galibiyet Kıbrıslı seyircilerden Toroğlu’na hediye olsun.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 817 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler