1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOPRAKÇI ELEŞTİRİLERE KATILMIYOR
TOPRAKÇI ELEŞTİRİLERE KATILMIYOR

TOPRAKÇI ELEŞTİRİLERE KATILMIYOR

Son günlerde gerek MHK’de yaptıkları değişiklikler gerekse Beşparmak konusunda eleştirilen Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı tüm eleştirilere açıklık getirdi

A+A-

 

 

Son günlerde gerek MHK’de yaptıkları değişiklikler gerekse Beşparmak konusunda eleştirilen Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı tüm eleştirilere açıklık getirdi. Toprakçı eski MHK Başkanı Kemal Bulunç’un geçen yıldan istifasını kendilerine verdiğini ancak sezon sonunun beklenmesine karar verdiklerini söyleyerek tüm kulüplerden de bu doğrultuda bir istek olduğunu söyledi. Toprakçı bu konuda şunları söyledi “Kemal Hoca hentbolun ilk zamanlarından beri hentbola hizmet eden değerli bir hocadır. Hentbol sporunda yıllar geçtikçe takımlarda ciddi bir düzelme yaşandı. Milli takımlara bile oyuncular yetiştirmeye başladık. Günün sonunda hakemlerin bu yükselişe ayak uyduramadığını gözlemledik. Takımlardan da bu konuda ciddi şikayetler aldık. Geçen yıl bu şikayetler üzerine Kemal Hoca iki defa kendisi istifasını bize getirdi. Bir kez de hakemler bize yazı sundu. MHK Başkanı ile diyalog kuramadıklarını söyledi. Kemal hocayla bu konuları konuştuk ama bir türlü gerekli atılımları yapamadık. Biz de yeni sezona girerken bu değişimi yapmaya karar verdik”

 

“KKTC VATANDAŞI ŞARTI SADECE DERNEKLER YASASINDA VAR”

 

Barış Toprakçı yeni MHK Başkanı olarak atanmak istenen Doç Dr. Mehmet Yıldızlar’ın KKTC vatandaşı olmadığını bildiklerini bu konuda ne spor dairesi ne de federasyonun tüzüğünde bir yasaklayıcı maddeye rastlamadıklarını söyledi. Toprakçı bu konuda yaptığı açıklamalar şöyle: “Yeni arayışlara gittik. Farklı bir yapı ve kişiler bulmaya çalıştık. Doç. Dr. Mehmet Yıdızlar, Türkiye’de hentbola ciddi hizmetler vermiş bir insandır KKTC vatandaşı değildir ama 4 yıldır da buradadır. Hukukçularımızla bu konuları konuştuk. Gerek bizim tüzüğümüzde gerekse spor dairesinin tüzüğünde bunu engelleyici bir madde yoktu. Biz de MHK Başkanı olması için harekete geçtik. Ancak Dernekler Yasası’nda bunu engelleyici bir madde varmış. Biz bunu gözden kaçırdık. Şimdi bunu düzeltiyoruz. Bayramdan sonra yapılacak genel kuruldan sonra MHK Başkanlığına Hasan Alçıcıoğlu’nu atayacağız Doç. Dr. Mehmet Yıldızlar Hakem Danışmanı olarak MHK’ye yardımcı olacak. Mehmet Hocamızın hentbola hizmet etmesini bir şekilde sağlayacağız.”

 

“ELEŞTİRİLERİ DİKKATE ALMAM”

 

Barış Toprakçı yönetim kurulu ile ilgili yapılan değişikliklerle ilgili olarak ise şunları söyledi: “Yönetim kuruluna maksimum alabileceğimiz sayıda arkadaşları alarak yolumuza çıkacağız çünkü Kıbrıs’ın bir gerçeğidir bu yolu ilerledikçe yola çıkan arkadaşlarda azalma oluyor maalesef. Eğer hakemlerin paraları alınamadığı için bizi eleştirirlerse saygım vardır. Eleştirsinler haklıdırlar da. Ama Beşparmak konusunda yapılacak olan eleştirileri dikkate almam. Şu anda Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden bir takımdır. KKTC bayrakları tribünlerde açılıyor. NTV Spor gibi büyük bir televizyonda maçlarımız yayınlanıyor. Beşparmak KKTC’yi sonuna kadar temsil ediyor. Bunun aksini asla kabul etmiyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 806 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler