1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOPRAKÇI: BEŞPARMAK, KKTC'NİN GURURU OLDU
TOPRAKÇI: BEŞPARMAK, KKTCNİN GURURU OLDU

TOPRAKÇI: BEŞPARMAK, KKTC'NİN GURURU OLDU

KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Mustafa Toprakçı, Beşparmakspor'u anlattı.

A+A-

 

 

KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Mustafa Toprakçı, Beşparmakspor'u anlattı.

Barış Mustafa Toprakçı, “Kısa sürede kurulmuş bir takım (Beşparmakspor) güzel işlere imza attı. Bizi yalnız bırakmayan her iki ülkenin yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Toprakçı, Erkekler Hentbol Süper Ligi'nde Beşparmakspor-Nilüfer Belediyesi maçı öncesinde, KKTC'yi uluslararası arenada tanıtmak için mücadele ettiklerini belirtti.

Kıbrıslı gençlerin yurt dışına çıkışını kurdukları hentbol takımıyla sağladıklarını dile getiren Toprakçı, şunları söyledi:

 “Yerel olarak 16 takım mücadele ediyor. Beşparmakspor ile altyapıdan gelen sporcularımıza yükselme için önemli bir yatırım yaptık. Bu yatırımın diğer branşlar için de yapılması için çalışmalar olacak. Ligde Beşiktaş, Trabzonspor gibi güçlü takımlarla mücadele ediyoruz. Güzel bir duygu. Kısa sürede kurulmuş bir takım güzel işlere imza attı. Bizi yalnız bırakmayan her iki ülkenin yöneticilerine teşekkür ediyorum.”

Beşparmakspor Kulüp Başkanı Atalay Şanlı ise öncelikli hedeflerinin centilmenlik ve barış içinde mücadele etmek olduğunu dile getirerek, “İki yıl önce kurulmuş bir ekibiz. Süper Lig'de ilk yılımız. Çıtayı daha yükseğe taşımak için yola çıktık. Türk bayrağını her yerde dalgalandırmak istiyoruz. İlk adımı hentbolda attık. Hedefimiz sadece hentbol değil, zaman ilerledikçe diğer branşlarda da mücadele etmek” diye konuştu.

 

 

Bu haber toplam 517 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler