1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOPLAMIN ANCAK YÜZDE 20’Sİ
TOPLAMIN ANCAK YÜZDE 20’Sİ

TOPLAMIN ANCAK YÜZDE 20’Sİ

Gazimağusa’da önceki gün yapılan polis operasyonunda, Akay Motors ambarında 2 bin 630,European Otel’de ise 10 bin 459 paket olmak üzere toplam 13 bin 89 paket Amerikan ve Arap menşeli kaçak sigara ele geçirilmesinin ardından başlatılan soruştu

A+A-

 

 

 

Gazimağusa’da önceki gün yapılan polis operasyonunda, Akay Motors ambarında 2 bin 630,European Otel’de ise 10 bin 459 paket olmak üzere toplam 13 bin 89 paket Amerikan ve Arap menşeli kaçak sigara ele geçirilmesinin ardından başlatılan soruşturma sürüyor. Gümrüksüz mal tasarrufu suçlaması ile ilgili soruşturmanın tamamlanması üzerine

tutuklanan zanlılar, teminata bağlanarak yargılanıncaya kadar serbest bırakılırken Gümrüksüz mal ithali soruşturması ise devam ediyor.

Suriye uyruklu Ammar Bakkor ile Arif Örük isimli zanlılar, dün Gazimağusa Kaza Mahkemesine çıkarılarak aleyhlerine 4 er gün daha ek tutukluluk emri alındı.Şefik Mert isimli zanlı aleyhine de 3 gün tutukluluk emri verildi.

Ele geçirilen kaçak sigaraların,ithal edilenlerin ancak yüzde 20 si olduğu ifade

edildi. Mahkemede tanık olarak dinlenen tahkikat sorumlusu Hasan Özgüç

soruşturmanın, devam ettiğini,KKTC de ikamet eden 2 Suriye uyruklu kişinin daha arandığını, olayda kullanılan 2 sürat teknesine emare olarak el konduğunu belirtti. Özgüç, zanlıların koruduğu birinin olduğuna inandığını, soruşturma sonucu muhtemelen bu kişiyi de ortaya çıkaracaklarını ifade etti.

 

 

 

Bu haber toplam 946 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler