1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOPLAM 5 KUPA 1 MADALYA
TOPLAM 5 KUPA 1 MADALYA

TOPLAM 5 KUPA 1 MADALYA

Ülkemiz sporcularının da yer aldığı Amerika Açık ISKA Dünya Savunma Sanatları Şampiyonası tamamlandı

A+A- 

 

 

    
“Amerika Açık ISKA Dünya Savunma Sanatları Şampiyonası”nda mücadele eden sporcularımız şampiyonanın 2’nci ve son gününde de başarılı sonuçlar elde ederek şampiyonayı 5 kupa ve 1 madalya ile tamamladılar.
Sporcularımız ilk gün “Light Contact” disiplininde elde ettikleri 1 birincilik ve 2 üçüncülüğün ardından dün gerçekleştirilen “Semi Contact” disiplininde de başarılı karşılaşmalar çıkararak 2 üçüncülük ve 1 dördünçülük elde ettiler.

AYTAN TOSUN DÖRDÜNCÜ OLDU

Dün yapılan müsabakalarda “Gençler “ kategorisinde yer alan sporcularımız Aytan Tosun ile Mustafa Kaya 13 sporcu ile 1’incilik mücadelesi verdiler. Sporcumuz Aytan Tosun ilk turda Guatemala’lı rakibi Douglas Gramio’yu 7 – 0’lık skor ile mağlup ederken, ikinci müsabakada eşleştiği Venezulla’lı rakibi Simon Flores’e 5 – 4 mağlup oldu ve 4’üncü gelerek madalya kazandı.

İLHAN VE KAYA’DAN ÜÇÜNCÜLÜK

“Gençler” kategorisindeki diğer sporcumuz Mustafa Kaya ise ilk turdaki Amerikalı rakibi Jose Calvo’yu 7 – 0, ikinci turdaki rakibi Nijeryalı Malcolm Merritt’i de 5 – 4 mağlup ederek yarı finale kaldı. Yarı finalde eşleştiği Venezuella’lı rakibi Simon Flores’e 5 – 4 mağlup olan Mustafa Kaya Simon Flores’in şampiyon olmasının ardından 3’üncülük kupasını almaya hak kazandı.
“Büyükler” kategorisinde mücadele eden sporcumuz Oktay İlhan ise sıkletindeki 6 sporcu ile birincilik mücadelesi yaptı. İlk turda Kolombiyalı rakibi Jonatan Cleros’u 5 – 1’lik skor ile geçen Oktay, 2’nci turda eşleştiği Guatemalalı sporcu Carlos Morales’e 7 – 0 mağlup olmaktan kurtulamadı. Oktay mağlup olduğu Guatemalalı sporcu Carlos Morales’in şampiyon olması ile 3’üncülük kupasının sahibi oldu.
Yaklaşık 3 bin sporcunun mücadele ettiği “Amerika Açık ISKA Dünya Savunma Sanatları Şampiyonası” Disney Coronado Spring Resort Hotel’in iki büyük salonunda kurulan 33 Tatamide (Minder) gerçekleştirildi. Şampiyona dün akşam düzenlenen “US Open Victory Party” ile sona erdi.


 

 

 

 

Bu haber toplam 458 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler