1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOPLAM 27 YIL
TOPLAM 27 YIL

TOPLAM 27 YIL

Tepebaşı cinayetinde karar okundu: ADNAN ÖZ: 25 YIL FATİH YILMAZ: 2YIL Tepebaşı’nda, 21 Ekim 2011 tarihinde taksici Hasan Kaşıkcıer’i bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklu bulunan zanlılar Adnan Öz ve Fatih Yılmaz’ın yargı sürec

A+A-

 

 

Tepebaşı cinayetinde karar okundu:

 

ADNAN ÖZ: 25 YIL

FATİH YILMAZ: 2YIL

 

Tepebaşı’nda, 21 Ekim 2011 tarihinde taksici Hasan Kaşıkcıer’i bıçaklayarak öldürdükleri iddiasıyla tutuklu bulunan zanlılar Adnan Öz ve Fatih Yılmaz’ın yargı süreci son buldu. Dün, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde okunan karar sonunda,  Adnan Öz 25,  Fatih Yılmaz ise 2 yıl hapse mahkûm edildi.

 

 

Adnan Öz’ün suçlu bulunduğu davalar: Adam öldürmek, kanunsuz kesici alet taşıma, delilleri gizlemeye teşebbüs ve kasti hasar… CEZA: 25 YIL HAPİS

 

Fatih Yılmaz’ın suçlu bulunduğu davalar: Delilleri gizlemek, kasti hasar… CEZA: 2 YIL HAPİS

 

 

 

OLAY NASIL OLMUŞTU?

 

40 yaşındaki taksici Hasan Kaşıkçıer, 21 Ekim 2011 tarihinde, alacağını tahsil etmek isterken vücudunun çeşitli yerlerinden 24 kez bıçaklandıktan sonra, ağaçlık araziye sürüklenip, başı ve burnu taşla ezilerek öldürülmüştü. Ceset, sabah saatlerinde bir çoban tarafından Tepebaşı köyü yakınlarında bulunmuş ve yapılan soruşturmanın ardından Adnan Öz ve Fatih Yılmaz tutuklanmıştı.
Vahşi bir cinayete kurban giden Hasan Kaşıkçıer’in katil zanlıları Adnan Öz ve Fatih Yılmaz “taammüden adam öldürme”, “adam öldürme”, “kasti hasar” ve “kanunsuz sivri uçlu bıçak taşıma” ve “delilleri gizlemek” suçlarından yargılanmak üzere; Girne Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilmişti.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 834 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler