1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOP POLİSTE!
TOP POLİSTE!

TOP POLİSTE!

MALİ POLİS DEVREYE GİRMELİ Sayıştay tarafından hesaplarında inceleme yapılan Lefkoşa Türk Belediyesi’nin toplam borcunun 142 milyon 350 bin TL olarak açıklanması gündeme bomba gibi düştü. Bir devlet kurumunun gayri yasal borçlanması hem de bel

A+A-

MALİ POLİS DEVREYE GİRMELİ

 

Sayıştay tarafından hesaplarında inceleme yapılan Lefkoşa Türk Belediyesi’nin toplam borcunun 142 milyon 350 bin TL olarak açıklanması gündeme bomba gibi düştü.

Bir devlet kurumunun gayri yasal borçlanması hem de belediye tüzüğüne uymaması bundan sonraki süreçte ne olacağını akıllara getirdi.

 

YARGIYA TAŞINMALI… 

Avukat Barış Mamalı, iflasın eşiğindeki Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan usulsüzlük ve yolsuzluluğun yargıya taşınması gerektiğine dikkat çekti. Avukat Barış Mamalı, gerçek anlamda bir hukuk devletinin, Sayıştay raporu ile birlikte yargı ve diğer mekanizmaları hemen devreye koyması gerektiğini belirterek, bu mekanizmaların usulsüzlük ve yolsuzluk olduğuna dair doğru karar verebileceğini söyledi.

Sayıştay’ın açıkladığı bu raporun henüz “iddia” olduğunu aktaran Mamalı, hukuk devletlerinde usulsüzlük ve yolsuzluk ile itham edilen kişi veya kişilerin nedenlerinin de dinlenmesi gerektiğini aktardı.

 

 

 KARAR İMZA ATANLAR HESAP VERMELİ…

Lefkoşa Türk Belediyesi eski Başkanı Kutlay Erk, LTB’nin borç batağına gelmesinin en büyük nedenleri arasında aşırı personel istihdamı ve tasarruf mantığının kullanılmamasından dolayı meydana geldiğini vurguladı.

Erk, belediyenin bu duruma gelmesinin Belediye Başkanı Cemal Bulutoğulları’ndan öte sormayan, sorgulamayan Belediye Meclis Üyeleri’nin olduğuna dikkat çekti.

Kutlay Erk, kendi döneminde tüm yatırımların düzenli yapıldığını belirterek, belediyenin yapısının güçlü ve dengeli olduğunu dile getirdi.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1473 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler