1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TOL’DAN TECRÜBELİ HAKEMLER TAKİBİ
TOL’DAN TECRÜBELİ HAKEMLER TAKİBİ

TOL’DAN TECRÜBELİ HAKEMLER TAKİBİ

Telsim Süper Lig’de sona yaklaşırken hakemlere düşen yük de artıyor. Özellikle alt sıraları ilgilendiren maçlarda tüm takımlar hakemlerin hata yapmamalarını istiyor

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig’de sona yaklaşırken hakemlere düşen yük de artıyor. Özellikle alt sıraları ilgilendiren maçlarda tüm takımlar hakemlerin hata yapmamalarını istiyor. Bu konu ile ilgili olarak Türk Ocağı Yönetimi de hakemlerle ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Türk Ocağı kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Şener’in yaptığı basın bildirisi şöyle:

“Sezon başında TOL yönetimi olarak almış olduğumuz karar doğrultusunda ligin ilk haftasından geçen hafta sonu oynan Göçmenköy- TOL maçı sonrasına kadar hakemlerin bizim maçlarımızda vermiş oldukları adil olmayan ve yanlış kararlarına karşı futbolumuzun ve hakemlerimizin amatörlüğü gerçeği nedeni ile sessiz kalmayı hep tercih ettik. Ancak ülke futbolunun şartları ne olursa olsun ülkemizde futbola gönül veren binlerce kişinin, futbol takımlarının ve oyuncularımızın alın teri ile süren bir lig maratonu söz konusudur. Fakat hakemlerimizin iyi niyetli olması artık son üç haftalık dönem için ligde şampiyonluk veya düşmeme mücadelesi veren takımlar için yeterli değildir.

Düşmeme mücadelesi veren veya şampiyonluk iddiası olan takımların maçlarına bilgi ve becerisi veya tecrübesi yeterli olan hakemlerin verilmesi gerekmektedir. İyi niyetli olduğunu düşündüğümüz tüm hakemlerimizin ne yazık ki bilgi ve becerisi veya tecrübesi hepsinin aynı düzeyde bulunmamaktadır.

Biz TOL camiası olarak bilgi ve becerisi veya tecrübesi yeterli olmayan hakemlerin maçlarımıza verilmemesini keza Murat Sapsızoğlu’nun bundan sonra TOL maçlarının hiçbirine verilmemesi tüm kamuoyunun önünde bu hususlara dikkat edilmesini Hakemler Derneği’nden talep eder ve bundan sonra bu işin takipçisi olacağımızı beyan ederiz.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 449 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler