1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “TOL hakkını hukuk çerçevesinde arayacaktır”
“TOL hakkını hukuk çerçevesinde arayacaktır”

“TOL hakkını hukuk çerçevesinde arayacaktır”

Satın alma opsiyonu Türk Ocağı’nda bulunan ancak bonservisinin bulunduğu Bostancı Bağcıl tarafından Küçük Kaymaklı’ya verilen Justice Amenyaglo ile ilgili sarı siyahlı camianın tepkileri sürüyor.

A+A-

Satın alma opsiyonu Türk Ocağı’nda bulunan ancak bonservisinin bulunduğu Bostancı Bağcıl tarafından Küçük Kaymaklı’ya verilen Justice Amenyaglo ile ilgili sarı siyahlı camianın tepkileri sürüyor.

Türk Ocağı kulüp başkanı Fahri Altınör’ün yurt dışında olması ve hafta başında adaya dönecek olması sonrasında Girne ekibi konuyu yönetim kurulunda detaylı değerlendirecek. Konu ile ilgili olarak YENİDÜZEN’e konuşan Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars, “Türk Ocağı hakkını hak ve hukuk çerçevesinde arayacaktır” açıklamasını yaptı.

Pars: “Duygusal değil, hukuksal yaklaşacağız”

Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars, kendisinin kulüp adına bir açıklama yapmasının şu an için doğru olmadığını, başkanın adaya dönüşünde konunun yönetim tarafından detaylı bir değerlendirme yapıldıktan sonra açıklamanın yapılabileceğini belirtti. “Kendi şahsi fikrimi belirtmem gerekirse Türk Ocağı konuya duygusal değil, hukuksal yaklaşacaktır. Ben Türk Ocağı Asbaşkanı olarak ülkemizdeki adalet sistemine güveniyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu gibi olayların önüne düzenlemelerle geçilebilir”

“Gayrimenkul sektöründe yer alan biri olarak örnek verecek olursam 2006’da Emlakçılar Yasası geçerken bir ev için mal sahibi birçok kişi ile sözleme yapabilirdi. Bundan tapu veya yerel makamların haberi olmazdı. Bundan dolayı da gayrıyasal bir ortam vadı. Bunun cezasını Kıbrıs Türk halkı çekti” diyen Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars, “Devlet 2006’da yasayı geçirdi. Ondan sonra bu tarz olayların önüne geçildi. Tabi tapu ile futbolcuyu aynı kefeye koymak doğru değildir ancak bunun gibi olayların önüne bu tarz yaklaşımlarla geçilebilir” ifadelerini kullandı.

“Hukuk ve etik değerler çerçevesinde hakkımızı arayacağız”

Bunların kendi şahsi görüşü olduğunu belirten Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars, “Bunun cevabını başkan ve yönetim olarak birlikte alacağımız kararla vereceğiz. Türk Ocağı olarak her zaman hukuk ve etik değerler çerçevesinde hakkımızı arayacağız” ifadelerini kullandı. Burada somut tek bir suçlunun olduğunu, onun da oyuncuyu kendilerine satan başkanın olduğunu, tabi futbolcunun da suçu olduğunu belirten Pars, hakkın mahkemede aranacağını dile getirdi.

 

“Üzerinde ilgili kulübün imzası ve kaşesi olan, opsiyon hakkının belirtildiği yazı bizdedir”

Justice Amenyaglo’nun satın alma opisyon hakkının kendilerinde olduğunu belirten, B.Bağcıl kulüp başkanı imzası ve kaşesinin olduğu yazının kendilerinde mevcut olduğunu kaydeden Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars, “Satan şahısla ilgili delil ortadadır. Satın alma opsiyonu, kendi kulüp antedli kağıdı, kaşesi, imzası mevcuttur. Kendisi, hukuksuzluk, düzensizlik diz boyu, hiçbir imzanın hiçbirşeyi bağlamayacağı şeklinde yaklaşmıştır olaya. Ancak onun tersini ıspatlayacağım. KKTC Mahkemeleri bu tür sözleşmeleri dikkate alacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı. Pars, “İmzalanan sözleşmelerin bir yaptırımı vardır. Hukuk devletidir bu ülke, adalet sistemi vardır. Futbol da aynı sistemin içerisindedir” ifadelerini kullandı.

“Sözleşme çerçevesinde ödemeleri yapılmıştır”

Yaşanan bu olayla ilgili olarak Justice Amenyaglo’ya Türk Ocağı kulübünün kapılarının kapanıp kapanmadığı sorusu üzerine Pars, “Bu konu Türk Ocağı başkan ve yönetiminin alacağı bir karardır” dedi. “Justice’e ödelemelrini yaptık, çekini verdik. Tamamen sözleşmeleri çevçevesinde gerçekleşti” diyen Pars, “Kendisi menajerden kaçtı, daha sonra parayı almadığını iddia etti. Karşıdakinin yaptığı KTFF’nin etik, tüzük veya regulasyonlarının boşluğundan yararlanma” şeklinde konuştu.

“Bir sözleşmenin altına imza koymanın ne demek olduğu öğrenilsin”

“Bu başka olayların yaşanmaması için emsal olmalı” diyen Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars, “Ben bütün dünyada emsalleri ile mahkemeye çıkarım. Fazla emsali vardır bu tür anlaşmaların. Bir sözleşmenin altına imza koymanın ne demek olduğu öğrenilsin” dedi. Türk Ocağı Asbaşkanı Kemal Pars sözlerinin sonunda “Türk Ocağı hakkını, hukuk çerçevesinde arayacaktır” ifadelerini kullandı.


Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu:
“İmzalanmış bir belge varsa yapılan yanlıştır”

 

Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu, Justice Amenyaglo transferi hakkında düşüncelerini aktardı.

 

Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu YENİDÜZEN’e konuştu. Köseoğlu, transferin gerçekleştiği dönemde Türk Ocağı’nın elinde opsiyonun kendinde olduğuna dair imzalanmış bir belge mevcutsa, yapılan transferin yanlış olduğunu dile getirdi.

Köseoğlu: “Belge varsa bu etik dışıdır”

Kulüpler Birliği Başkanı Kemal Köseoğlu; “Eğer Türk Ocağı cephesinin elinde opsiyonun kendinde olmasına dair bir belge varsa, söz konusu oyuncu olan Justice Amenyaglo ve Bostancı Bağcıl kulübü büyük bir yanlış yapmıştır. Bu bir etik dışıdır. Okuduğumuz haberlerde Türk Ocağı cephesinin hukuka başvuracağı söyleniyor. Eğer imzalanmış belge yoksa hukuka başvuru yapılamazdı” şeklinde konuştu.

Neler yaşanmıştı?

Justice Amenyaglo, devre arasında Bostancı Bağcıl’dan Türk Ocağı’na kiralık olarak transfer olmuş ve sezon sonunda oyuncunun opsiyonunu Türk Ocağı takımı eline almıştı. Genç oyuncu, geçtiğimiz gün sarı siyahlı kulüpten alacağının olduğu gerekçesiyle, Girne ekibinin opsiyonun kullanılmasını beklemeden Küçük Kaymaklı’ya transfer olmuştu.


KTFF Yönetim Kurulu üyesi Orçun Kamalı:
“Federasyona herhangi  bir dilekçe gelmedi”

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu Üyesi Orçun Kamalı, Justice Amenyaglo ismi konusunda federasyona şu ana kadar yazılı bir dilekçe gelmediğini ifade etti.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Yönetim Kurulu üyesi  Orçun Kamalı, son günlerde gündemi meşgul eden Justice Amenyaglo transferi hakkında konuştu. Kamalı, kendilerine konuyla ilgili herhangi bir yazılı dilekçe gelmediğini ifade etti.

Kamalı: “Transfer sezonu henüz açılmadı, şu anda bizi bağlayan bir durum yok”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Orçun Kamalı da konu hakkında YENİDÜZEN’e değerlendirmelerde bulundu. Orçun Kamalı; “Şu ana kadar federasyona herhangi yazılı bir şey gelmedi. Eğer, taraflardan yazılı bir dilekçe geldiği takdirde, KTFF yönetim kurulu toplanıp, konu hakkında çalışmalarını yapar. Şu anda transfer dönemi henüz başlamadı. Atılan imzalar şuan için federasyonu bağlamaz, haberleri biz de basından okuyoruz” dedi.

 

Bu haber toplam 1224 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler