1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Titanic değil, hakem faciası
Titanic değil, hakem faciası

Titanic değil, hakem faciası

Bir hakemin bir maçı katletmesi ve çığırından çıkarması ancak bu kadar olur. İşte dün, Beylerbeyi Dr. Ali Özsoy Stadı’nda yer alan Tatlısu-MTG karşılaşmasında öyle bir hakem faciası yaşandı ki, 20.yüzyılın en büyük deniz faciası olan “TİTANİC

A+A-

 

 

 

Bir hakemin bir maçı katletmesi ve çığırından çıkarması ancak bu kadar olur.

İşte dün, Beylerbeyi Dr. Ali Özsoy Stadı’nda yer alan Tatlısu-MTG karşılaşmasında öyle bir hakem faciası yaşandı ki, 20.yüzyılın en büyük deniz faciası olan “TİTANİC FACİASI” adeta sıfırlandı.

Her iki takım Tatlısu ile Mağusa Türk Gücü’nün, bu ağır hakem yaralarından en az etkilenen Mağusa Türk Gücü 3-2 galip çıktı.
Karşılaşma ile ilgili hakem faciasının ardından gelen ikinci facia da anlaşılmaz bir nedenle, bir haftadır günlük, güneşlik olan Girne’de sahanın adeta bir balçık tarlasına dönmesiydi. Bu konuyu sorduğumuz bazı Tatlısu yöneticileri sahada boruların patlattığını ifade ederken, bir başka duyum ise, Tatlısu’nun avantaj sağlama adına sahayı bilerek suladığı idi. Bu konunun hiç de etik bir davranış olmadığı belirtmek isterim. Ne var ki, Tatlısu futbolcusu Nurettin’in maç öncesi ısınırken, bu yumuşak zeminde sakatlanması Tatlısu teknik heyetini telaşa düşürdü. Ancak, Nurettin tedavi edildikten sonra oyuna başladı.

İşte, böylesine paradoksların yaşandığı karşılaşmaya her iki takımda orta sahasını kalabalık tutarak başladı. Tatlısu’da Nurettin’in öncülüğünde Morris, Taner, Osman Küçük ve Ali Kabulut ile orta sahanın kontrolünü eline alırken. MTG ise, Derviş Kolcu gibi bir virtüözün yanında yer alan Osman Çobanoğlu, Obodai, Uğur ile yanıt vermeye çalıştı.

Kanatlardan da Salih Güvensoy ve Deniz ile gelen MTG, böyle bir atakta Deniz’in ortasında Derviş Kolcu’nun mükemmel vuruşuyla 1-0 öne geçti.

Bu golden sonra, ağır zeminde beraberlik arayan Tatlısu’nun imdadına Latif’in ortasında topu elleyen Hasan Tamel yetişti. Kazanılan penaltıyı Kamil gole çevirdi. Serdar Bilgimer’in bu maçtaki kötü yönetiminde beklide verdiği tek yerinde kararı bu penaltı kararı idi.

Aslında, bir penaltıdan olmak üzere iki gol atan Kamil 76.dakikada maç 2-2 seyrederken, kazanılan penaltıyı kötü bir vuruşla dışarı atarken, Tatlısu’nun da bir anlamda ipini çekiyordu. Çünkü, MTG kaleci İbrahim’in Bilgimer tarafından yanlış bir kararla dışarı atılmasıyla 10 kişi kalmıştı.

Bu maçta, takımların ve futbolun önüne geçen orta hakem Serdar Bilgimer’in skandal kararları 45+1 de  MTG lehine verdiği maçtaki ikinci penaltı kararı ile başladı. Yasin Kansu’nun İsmail ile yaptığı mücadelede İsmail’in arkasında olmasına rağmen, yere düşmesini penaltı kararı ile tecyiz eden Bilgimer skandal kararlarına start veriyordu.

Karşılaşmanın ikinci yarısı bir başka fecaatti. Oyunun kontrolünü elinden kaçıran maç boyunca 10 sarı ve bir kırmızı kart göstererek yeni bir rekora imza atan Bilgimer Tatlısu’nun beraberlik golünden sonra, 76.dakikada öyle bir penaltı ve kırmızı kart kararı verdi ki, maçın karakolda bitmesine ramak kaldı.

Bu dakikada, orta sahadan topu kapan Morris süratle ceza sahasına girerken, karşısına kaleci İbrahim çıktı ve ceza sahası dışında topu ayağı ile önledi. Bu pozisyonda çok artistik davranan Morris kendisini yere atarak, ceza sahası içine düştü.

Bu hareketi yiyen yardımcı hakem Ozan Kel, pozisyonu orta hakem Bilgimer’e de yedirdi. Sonuçta, kırmızı kartla İbrahim mahalleye, Kamil’in kullandığı penaltı da, ilahi adalet nedeniyle tepelere gitti.

Maçın böyle bitmesi beklenirken, son dakikada Erdoğ ile gelen kafa golü Gargaları galibiyete taşırken, Tatlısu’yu da kendi sahası olan Dr. Ali Özsoy Stadı’nın çimlerine gömdü.

 

 

 

 

Bu haber toplam 638 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler