1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TIRMANMA'YAN KALMASIN!
TIRMANMAYAN KALMASIN!

'TIRMANMA'YAN KALMASIN!

Nethouse networks’un sponsorluğunda, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumunun organize ettiği , Pazar günü koşulacak olan Tırmanma rallisi (Hill Climb) için geri sayım heyecanla sürüyor. Tırmanma sezonu ülkemizde yeni bir motorspor dalı. Drift

A+A-

 

 

Nethouse networks’un sponsorluğunda, Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumunun organize ettiği , Pazar günü koşulacak olan Tırmanma rallisi (Hill Climb) için geri sayım heyecanla sürüyor.

 

 

Tırmanma sezonu ülkemizde yeni bir motorspor dalı. Drift ve Drag gibi Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu bünyesine bu sene kattığımız dallardan biri. Büyük bir özveriyle uzun uğraşlar sonucunda bu spor dalını hayata geçirmeyi başardık. Bu konuda Canben Özpaşa’ya teşekkür etmeden geçersek olmaz. Bu sene ilk kez hayata geçirdiğimiz bu spor dalında, tecrübe yılı olacağından dolayı 3 yarışlık sezonu uygun bulduk. 4 kategoriden kayıtların kabul edildiği organizasyonda, kategoriler; E1: 2 çeker limitsiz kategori, E2: 4 çeker limitsiz kategori. S1: 2 Çeker ralli arabaları (Restrictorlü) ve S2: 4 Çeker Ralli Arabaları (Restrictorlü) şeklinde oluştu. Bununla ilgili olumlu eleştiriler aldığımız gibi, olumsuz eleştirilerde aldık. Ama bu eleştiriler yıkıcı değil de yapıcı olduğu sürece ülkemizde motorsporları daha güzel yerlere gelecek.

 

Bu Pazar Kantara bölgesinde tırmanma sezonunun 2’inci yarışı yapılıyor. Nethouse’un sponsorluğunda gerçekleşecek olan yarışa sürpriz bir katılımla ingiliz yarışcı Andy Papageorgiou ve ülkemiz yeteneklerinden Deniz Ali, Radical marka araçlarıyla kayıtlarını yaptırmış durumda. Bunun yanında geçtiğimiz yarışın galibi Ahmet Şevketoğlu ve oğlu Güner Şevketoğlu da kayıt yaptıranlar arasında. Göz kamaştıran güzelliğiyle Mazda RX7 marka aracıyla Doğa Koyuncu, güçlendirilmiş Evo aracıyla, Karaduman ailesinin temsilcisi Özhan Karaduman, Nethouse sponsorluğunda yarışan Mehmet Acemoğlu ve ralli şampiyonlarından Ömer Yıldız, Drift camiasından İbrahim Yücebaş, Kerim Beşok, Salahi Karalım ve daha pek çok sürpriz katılımcılar var. Yazıyı hazırladığım şu saatlerde henüz kayıtlar kapanmadığı için size kayıt listesini veremiyorum ama Pazar günü nefesleri kesecek bunu biliyorum. Pazar akşam üzeri görüşmek üzere.. Yarış 26 Ağustos Pazar günü, 15:00’da Kaplıca – Kantara yolu üzerinde gerçekleşecek.

 


Kısa Kısa..

 

·        2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6’ıncı ayağı olan 39’uncu Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihlerinde Samsun’da düzenleniyor.

 

·        Geçtiğimiz hafta MotoGP sezonunun 11’inci yarışı Amerika, Indianapolis pistinde koşuldu. Şampiyona lideri Lorenzo’nun şampiyonadaki en büyük rakibi, Repsol Honda sürücüsü Dani Pedrosa’nın kazandığı yarışta, Lorenzo ikinci oldu. Şampiyonada iddialı durumda olan bir diğer isim Casey Stoner ise sıralamalarda geçirdiği kazanın ardından ancak 4’üncü olabildi.

 

·        Valentino Rossi’nin boşalttığı koltuğu Ducati, Andrea Dovisiozo ile doldurdu. Yamaha sürücüsü Andrea Dovisiozo şampiyonada 137 puanla 4’üncü sırada bulunuyor.

 

·        Sırbistanda geçtiğimiz hafta yapılan Hill Climb rallisinde bir yarışmacının kontrolünü kaybedip yoldan çıkmasıyla 3 seyirci hayatını kaybetti, 1 seyirci yaralandı. Bu hafta sonu kantara bölgesinde yapılacak olan Tırmanma rallisi öncesi bu kötü haber umarım seyircilerimizin kulağında küpe olur ve alınan güvenlik önlemlerine uyarız.

 


Ne dediler..

 

·         Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Zeki Topcu, Pazar günü Kantara bölgesinde koşulacak Tırmanma rallisi için, katılımın sürpriz isimlerle arttığını ve güzel bir yarışın seyircileri beklediğini söyledi. Etaba gelecek olan seyircileri Büyükkonuk Belediyesi otobüsleri ile seyirci noktalarına taşıyacaklarını sözlerine ekleyen Topcu, Büyükkonuk belediyesine teşekkür etmeden geçmedi.

 

·         Şampiyonluklar kazandığı eski takımı Yamaha’ya dönen Valentino Rossi: “Tek düşündüğüm yeniden eğlenmek istiyorum ve her yarışa gülümseyerek gitmek istiyorum. Yarışlarda yine beşinci, altıncı sıra için savaşır olursam eğer, zamanımın geçtiğini yani emeklilik çağımın geldiğini anlarım. Neticede 15 yıldır yarışıyorum" dedi.

 

·         Mercedes F1 Takım Patronu Ross Brawn: “Sezon başındaki gibi aşırı tahmin edilemez düzenin devam etmesi ile bazı taraftarlar kaybedilebilir. Bu sene heyecan verici bazı rastgele etkenler oldu diye düşünüyorum ama aslında bu heyecan, fazla rastgeleliğin devam etmesi halinde azalacağını da düşünüyorum" dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 891 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler