1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TIRMANMAYA YANGIN ENGELİ
TIRMANMAYA YANGIN ENGELİ

TIRMANMAYA YANGIN ENGELİ

Nethouse Tırmanma Yarışı yangın tehlikesinin bulunması nedeni ile 26 Ağustos’a ertelendi

A+A-

 

 

Asfalt güzergâhta yapılması planlanan ve sponsorluğunu Nethouse Networks Ltd.’in üstlendiği Nethouse Tırmanma Yarışı yangın tehlikesinin bulunması nedeni ile 26 Ağustos’a ertelendi

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen Nethouse Tırmanma Yarışı’na yangın tehlikesi nedeniyle izin verilmedi.

Kaplıca – Kantara arasındaki parkurda, asfalt güzergâhta yapılması planlanan ve sponsorluğunu Nethouse Networks Ltd.’in üstlendiği Nethouse Tırmanma Yarışı 26 Ağustos’a ertelendi.

KKTOK’nun Orman Dairesi ve Meteoroloji Dairesi’nden alınan görüş sonucun 26 Ağustos 2012 Pazar gününe ertelenen yarış saat 14:00’da başlayacak.

Yaklaşık 25 aracın katılacağı tahmin edilen yarışmanın favorileri arasında şampiyona lideri Ahmet Şevketoğlu, Achna Speed Way yarışçıları Deniz Ali ve Andy ile Özhan Karaduman gösteriliyor.

Ahmet Şevketoğlu’nun lider durumda bulunduğu KKTC Tırmanma Şampiyonası’nda, ikinciliği Ayer Basri; üçüncülüğü ise, Doğa Koyuncu elinde bulunuyorlar.

 

TOPCU: “GÜVENLİK HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR”

 

“Yangın Tehlikesinin bulunması nedeni ile böyle bir karar almak zorunda kaldık” diyen KKTOK Spor Komitesi Başkanı İrfan Topcu, “Yarışma esnasında yangın tehlikesi ihtimali çok küçük bir ihtimalde olmasına karşın, her zaman göz önünde bulundurmamız gereken bir konudur. Tüm etkinliklerimizde güvenlik her şeyden önce gelir” şeklinde konuştu ve ralli severleri Nethouse Kantara Tırmanma Yarışması’na davet etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 469 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler