1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TIRMANMA HEYECANI YARIN
TIRMANMA HEYECANI YARIN

TIRMANMA HEYECANI YARIN

25 ARAÇ YARIŞACAK... Nethouse sponsorluğunda bu sezon ikincisi düzenlenecek olan Tırmanma Rallisi’ne 25 araç kayıt yaptırdı

A+A-

 

 

 

25 ARAÇ YARIŞACAK... Nethouse sponsorluğunda bu sezon ikincisi düzenlenecek olan Tırmanma Rallisi’ne 25 araç kayıt yaptırdı. Ralliye İngiliz Andy papageorgiou ve Deniz Ali Radical marka araçları ile kayıt yaptırdı . Bu araçlar gösteri amaçlı yarışta yer alacak ve genel klasmanda ve gruplarda puan almayacaklar

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Ülkemizde ilk defa bu yarış sezonu içerisinde hayata geçirilen tırmanma rallisinin 2’ncisi yarın gerçekleşiyor. Ralli Şampiyonası’ndan ayrı olarak KKTOK organize edilen ilk tırmanma rallisi, Lapta Belediyesi Festivali etkinlikleri çerçevesinde düzenlenmişti. Bu sezonki ikinci ralli ise yarın Kantara Bölgesi’nde gerçekleştirilecek. Dört kategoriden kayıtların yapıldığı rallide E1: 2 çeker limitsiz kategori, E2: 4 çeker limitsiz kategori, S1: 2 çeker ralli arabaları (Restrictorlü) ve S2: 4 çeker ralli arabaları (Restrictorlü) kategorileri bulunuyor. Ayrıca etaba gelecek olan seyircileri Büyükkonuk Belediyesi otobüslerle etaplara taşıyacak.

 

RADİCAL MARKA ARABALAR

Yarın gerçekleşecek ve sponsorluğunu Nethouse’un yaptığı tırmanma rallisine 25 araç kayıt yaptırdı. Bu araçlar arasında ralliye İngiliz yarışçı Andy Papageorgiou ve Deniz Ali, Radical marka araçlarıyla kayıt yaptırdılar. Radical marka araçlar yarışa gösteri amaçlı katıldılar ve 2012 Hillclimb sezonunun 2’nci yarışı sonunda genel klasman ve gruplarında puan almayacaklar. Bunun yanında ralliye Güney Kıbrıs’tan Mina Kyrioros, Subaru Impreza marka arabası ile katılıyor.

 

25 Araç Kayıt Yaptırdı

Büyük bir çekişmeye sahne olacak Nethouse Tırmanma Rallisi Pazar günü saat 15.00’te, Kaplıca – Kantrara yolu üzerinde gerçekleşecek. Yapılan açıklamaya göre ralliye kayıtlar dün tamamlandı. Ralli kayıt listesi, kayıt sırasına göre oluşturuldu. Start listesinin daha sonra bildirileceği açıklanırken, yarışçıların teknik kontrol saatine kadar araç değişikliği yapabileceği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 398 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler