1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. TIP-İŞ Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi
TIP-İŞ Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi

TIP-İŞ Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi.

A+A-


Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanlığı’na Sıla Usar seçildi.

Tıp-İş’ten yapılan açıklamaya göre, Tıp-İş Olağan Genel Kurulu’nda başkan ve yönetim kurulu seçimi gerçekleştirildi.

Sıla Usar’ın başkan seçildiği genel kurulda Asli Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Varış, Ahmet Ebeoğlu, Bayram Taşseven, Raif Hızal, Fatma Kızıl, Hasan Şafakoğulları ve Arif Ersoy’dan oluştu.

Yedek Yönetim Kurulu üyeliklerine Cem Şen, Mustafa Taşçıoğlu, Adil Özyılkan getirilirken Denetleme Kurulu üyeliklerine Asım Yürüker, Turgut Küçük; Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Erol Barçın ve İdris Deniz seçildi. Oybirliği ile başkanlığa seçilen Sıla Usar görevi devraldığı Erol Şeherlioğlu ve bugüne kadar sendikal mücadelede görev yapmış olan tüm meslektaşlarına teşekkür etti.

Usar yaptığı açıklamada, siyasi erkin yıllardır sistematik olarak hekim emeğini değersizleştiren, ucuzlatan politikalar sürdürdüğünü, sağlık sistemindeki başarısızlıklarını ört bas etmek için hekimleri hiç bıkmadan sorumlu ve hedef göstermekten geri kalmadığını savundu.

“Sağlık, sosyal devlet anlayışının olmazsa olmazıdır” diyen Usar, ülkedeki siyasi erkin kamu sağlık hizmetlerini gözden çıkardığını, tasarruf adı altında ihtiyaç duyulan kadroları açmadığını ileri sürdü.
Sağlık sistemindeki sorunun salt hukuki bir sorun değil, aynı zamanda siyasi bir sorun olduğunu kaydeden Usar, Sağlık Bakanlığı’nın Sağlık Çalışanları Yasası’nın Anayasa Mahkemesi tarafından yeniden düzenlenmesi önerilen 43. maddesinin tadili için süratle harekete geçmesi gerektiğini belirtti. TAK

 

 

Bu haber toplam 1480 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler