1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TİLKİ ŞAMPİYONLUĞU ANLATTI
TİLKİ ŞAMPİYONLUĞU ANLATTI

TİLKİ ŞAMPİYONLUĞU ANLATTI

Telsim Birinci Lig’de haftalardır sürdürdüğü liderliğini önce ligin 24’üncü haftasında Esentepe galibiyetiyle taçlandıran, daha sonra 25’inci haftada Hamitköy deplasmanında elde edilen beraberlikle şampiyon olarak onurlandıran Gençlik Gü

A+A-

 

 

Gençlik Gücü’nün 2 yıl sonra yeniden Süper Lig’e şampiyon olarak terfi etmesinde önemli pay sahibi olan teknik direktör Necati Tilki, Yenidüzen Spor Servisi’ni ziyaret ederek elde edilen başarıyı ve şampiyonluğu anlattı

 

Geçtiğimiz sezona oranla bu yıl Birinci Lig’de çekişmenin daha az olduğuna değinen Tilki, sezon başında şampiyonluk hedefi doğrultusunda kadro yapısına uygun isimleri takıma dahil ettiklerini söyledi. Tilki, yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak gerekeni yaptıklarını ve Gençlik Gücü’nü layık olduğu yere şampiyon olarak çıkardıklarını belirtti

 

 

Telsim Birinci Lig’de haftalardır sürdürdüğü liderliğini önce ligin 24’üncü haftasında Esentepe galibiyetiyle taçlandıran, daha sonra 25’inci haftada Hamitköy deplasmanında elde edilen beraberlikle şampiyon olarak onurlandıran Gençlik Gücü, iki yıl sonra önümüzdeki sezon yeniden Süper Lig’de mücadele edecek. Gençlik Gücü’nün elde ettiği bu başarıda önemli bir paya sahip olan Teknik Direktör Necati Tilki, Yenidüzen Spor Servisi’ni ziyaret ederek yakaladıkları başarıyı ve şampiyonluğu anlattı.

 

TİLKİ: “GEÇTİĞİMİZ YILA ORANLA DAHA AZ ÇEKİŞMELİ BİR SEZON OLDU”

Önümüzdeki sezon Süper Lig’de mücadele edecek olan Lefkoşa’nın güzide kulüplerinden Gençlik Gücü’nde bir sezonun yorgunluğunu mutlu bir şekilde yaşıyoruz diyen teknik direktör Necati Tilki, kendisine göre bu sezon, geçtiğimiz sezona göre daha az çekişmeli bir yıl olduğunu belirtti. Yenicami, Göçmenköy ve Türk Ocağı’nın bir önceki yıl yaptığı mücadelenin bu yıl ligde olmadığını söyleyen Tilki “Bu yıl Birinci Lig geçtiğimiz yıla göre zor bir lig olmadı. Geçtiğimiz yıl Yenicami’ye baktığımız zaman biz elimizde ki kadro yapısı ile başarılı olduğumuz için çok mutluyuz. İlk yarıda iki mağlubiyet iki beraberlik ve ikinci yarıda da iki mağlubiyet, iki beraberlikle şampiyon olduk” diye konuştu.

 

“KULÜP YAPISINA UYGUN OYUNCULARI KADROMUZA DAHİL ETTİK”

Sezona başlarken yönetim ile şampiyonluk hedefi koyduklarını belirten Necati Tilki, “Şampiyonluk hedefini koyduktan sonra kulüp yapımıza göre takımımıza uygun futbolcular transfer ettik. Forvet hattına Hüseyin Küsbeci ve Özgür Ongun’u takviye ettik. Savunmaya serbest transfer hakkını kullanan Tuğra İncer’i, orta sahaya ise takımı da yakından tanıyan ve ağabeylik yapacak olan Hasan Göksun’u bonservisli olarak ve kiralık olarak da Hasan Sadrazam’ı kattık. Yine tecrübeli isimlerden Halil ve Ekrem’i takıma dahil ettik. Devre arasında genç ve yetenekli Tufanı Gençay’ı transfer ettik fakat istemediğimiz olaylardan dolayı kadro dışı bıraktık. Bu oyuncudan faydalanamadık” diye konuştu.

 

“GG’Yİ LAYIK OLDUĞU YERE, ŞAMPİYON OLARAK ÇIKARDIK”

Elde edilen başarıda başkan ve yönetim kurulunun büyük katısı olduğuna dikkat çeken Tilki, “Şampiyonlukta en büyük katkı başkan ve yönetim kurulunundur. Gerek maddi gerekse manevi olarak koydukları katkı ile şampiyonluğun mimarları oldular. Bizlerde bu durumda teknik heyet ve futbolcular elimizden geleni yaparak iki yıl aradan sonra Gençlik Gücü’nü layık olduğu Süper lige şampiyon olarak çıkardık” diye konuştu.

 

“BENİM İŞİM HÜCUM OYNATMAK”

Daha önce 3 kez gol krallığı yaşamış bir isim olan Necati Tilki, antrenörlük hayatında hiçbir zaman defansif bir futbol tercih etmediğini dile getirdi. “Ben antrenör olarak hiçbir zaman defansif futbolu sevmiyorum. Maça çıkarken beraberliği dahi düşünmem ve takımımı sahaya buna göre sürerim. Bu da bize ligde şu ana kadar 80 gol atmamızı ve şampiyon olmamızı sağladı” dedi.

 

“TEKLİFLERE AÇIĞIM”

Önümüzdeki sezon ne yapacağı konusunda henüz bir karar üretmediğini dile getiren Tilki, gelecek olan tekliflere açık olduğunu, Süper Lig veya başka bir ligin kendisi için fark etmeyeceğini söylerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler