1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TİLKİ: DUMLUPINAR’I CİDDİYE ALIYORUZ
TİLKİ: DUMLUPINAR’I CİDDİYE ALIYORUZ

TİLKİ: DUMLUPINAR’I CİDDİYE ALIYORUZ

Yeşil-beyazlıların teknik direktörü Necati Tilki, sahalarında oynayacakları maçlarda puan kaybına tahammülleri olmadığının altını çizerek iki hafta önce tek kayıplarını yaşadıkları Mormenekşe yenilgisinden de büyük ders çıkardıklarını söyledi Bu sezon

A+A-

Yeşil-beyazlıların teknik direktörü Necati Tilki, sahalarında oynayacakları maçlarda puan kaybına tahammülleri olmadığının altını çizerek iki hafta önce tek kayıplarını yaşadıkları Mormenekşe yenilgisinden de büyük ders çıkardıklarını söyledi

 

Bu sezon Süper Lig’e yükselmeyi hedefleyen, oynadığı beş maçta dört galibiyet ve bir yenilgi alırken, rakiplerine adeta gol yağdıran başkentin yeşil beyazlı-ekibi Gençlik Gücü, bu hafta kendi sahasında oynayacağı Dumlupınar maçına odaklandı.

 

“SAHAMIZDA PUAN KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Konu ile ilgili olarak YENİDÜZEN’e konuşan Gençlik Gücü Teknik Direktörü Necati Tilki, Dumlupınar ile oynayacakları bu zor karşılaşamaya mutlak üç puan için çıkacaklarını söyledi. Tilki devamla, hedefleri doğrultusunda özellikle sahalarında oynayacakları maçlarda puan kaybına tahammülleri olmadığının altını çizdi.

 

“MORMENEKŞE YENİLGİSİNDEN DERS ALDIK”

İki hafta önce yenildikleri Mormenekşe maçından da iyi bir ders aldıklarına inandığını ifade eden Tilki, bu haftaki rakipleri olan Dumlupınar ile ilgili olarak da, rakiplerinin ligdeki konumunun çok da önemli olmadığını, tüm rakiplerini aynı seviyede gördüklerini vurguladı.

Dumlupınar ligdeki durumuna kimse aldanmamasını ifade eden Tilki, böylesi maçların daha da zor olduğunu, çünkü rakiplerinin bulunduğu durumdan kurtulmak isteyeceğini ve galibiyet için mücadele edeceğini belirtti.

 

“BİZE GELEN TAKIMLAR KAPANIYOR”

 Tilki, kendilerine gelen takımların genelde kapalı defans ile oynadıklarını, onları açmakta biraz zorlandıklarını belirten Tilki, çalışmalarını da bu doğrultuda dar alanda rakibe baskı ve kontrataklarını önlemek seklinde yaptıklarının altını çizdi.

 

“HEDEFE DOĞRU ADIM ADIM”

Takımda sadece Özkan’ın topuğunda, Ozanköy maçında bir eziklik olduğunu ifade eden Tilki, bu futbolcunun oynayıp oynayamayacağının maç günü belli olacağını dile getirdi.

Gençlik Gücü koyduğu hedef doğrultusunda yoluna adım adım devam ettiğini iddia eden Tilki, önlerinde daha çok maç olduğunu belirtti.

Tilki son olarak,  sadece önlerinde oynayacakları maça konsantre olmak zorunda olduklarını ifade ederken, kendi söylemiyle “İnşallah Dumlupınar maçında üç puanla ayılırız” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler