1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TİCARET ODASI’DAN K-PET’İN YENİ SAHİPLERİNE ZİYARET
TİCARET ODASI’DAN K-PET’İN YENİ SAHİPLERİNE ZİYARET

TİCARET ODASI’DAN K-PET’İN YENİ SAHİPLERİNE ZİYARET

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez ile yönetim kurulu üyeleri, Levent Şirketler Grubu ile Mustafa Hacı Ali Ltd. direktörlerini ziyaret etti

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez ile yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıs Türk Petrolleri (K-Pet) için açılan ihaleyi kazanan Levent Şirketler Grubu ile Mustafa Hacı Ali Ltd. direktörlerini ziyaret ederek, şirketlere Kıbrıs Türk halkının öz varlıklarına sahip çıktıklarından ve diğer şirketlere cesaret verdiklerinden dolayı teşekkür etti.

lefkoşa’da Levet Motors binasında yer alan ziyarette, Günay Çerkez ve beraberindeki heyet, Levent Şirketler Grubu Direktörü Mete Boyacı ve Mustafa Hacı Ali Grubu Direktörü Okan Hacıali ile görüştü.

Günay Çerkez ziyarette yaptığı konuşmada, bu olayın diğer şirketlere de örnek olmasını ve cesaret vermesini temenni etti.

Hükümetin özelleştirme programları kapsamında yerel şirketlerin Kıbrıs Türk halkının öz varlıklarına sahip çıkacağına inanç belirten Çerkez, K-Pet ihalesinin yerel şirketlere kalmasının cesaret verici ve gurur kaynağı olduğunu söyledi.

 

BOYACI: “BU TİP GİRİŞİMLER DESTEKLENMELİ”

 

Levent Şirketler Grubu Direktörü Mete Boyacı da, nezaket ziyaretine teşekkür ederek, Ticaret Odası’nın bu girişimi desteklemesinin kendileri için çok sevindirici bir olay olduğunu, çünkü bu tip girişimlerin desteklenmesinin gerekli ve cesaretlendirici olduğunu kaydetti.

Yerli sermayenin Kıbrıs Türk halkının kurumlarına sahip çıkması gerektiğini, hükümetin de açacağı ihalelerde şartlarını daha önceden daha olumlu ve şeffaf bir biçimde ortaya koyması gerektiğini belirten Mete Boyacı, ihalede başarılı olmaları için çalışan herkese teşekkür etti.

Hacı Ali İşletmeleri Direktörü Okan Hacıali de ihale sonucunun ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1272 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler