1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. THY uçağında bomba paniği!
THY uçağında bomba paniği!

THY uçağında bomba paniği!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Sao Paulo seferini yapan uçağının, tuvaletinde "bomba" yazılı not bulunması gerekçesiyle Fas'ın Kazablanka kentine zorunlu iniş yaptı. Uçakta bomba araması yapılıyor. Dün de Tokyo uçağında benzer bir not bulunmuş ve uçak aci

A+A-

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Sao Paulo seferini yapan Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı, kabinde bomba notu bulunması nedeniyle acil durum ilan etti.
Alçalmaya başlayan uçak, yakıt azalttıktan sonra saat 15.30'da Kazablanka'daki Muhammed V Uluslararası Havaalanı'na sorunsuz bir şekilde iniş yaptı.

Ocak ayında da yine İstanbul-Sao Paulo seferini yapan THY'nin yolcu uçağı, kabin içerisinde sahipsiz tablet bilgisayar bulunması nedeniyle Kasablanka’ya acil iniş yapmıştı.

DÜN DE AYNI PANİK YAŞANMIŞTI

Dün de İstanbul-Tokyo seferini yapan THY'ye ait uçak, tuvaletinde tespit edilen "C-4 kargo" yazısı nedeniyle Atatürk Havalimanı’na dönmüştü.

C-4'ün bir patlayıcı tipi olması nedeniyle yaşanan paniğin ardından yapılan aramada bomba bulunamayınca sefer gecikmeli olarak yapılmıştı.

(NTV)

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler