1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. THALASSAEMIA HASTALARI DOKTOR BEKLİYOR
THALASSAEMIA HASTALARI DOKTOR BEKLİYOR

THALASSAEMIA HASTALARI DOKTOR BEKLİYOR

Thalassaemia Derneği, Thalassaemia Merkezindeki doctor eksikliğine dikkat çekti.

A+A-

 

 

Thalassaemia Derneği, Thalassaemia Merkezi'ndeki doctor eksikliğine dikkat çekti.

Dernek Başkanı Ahmet Varoğlu imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

Thalassaemia Merkezi'nde düzenli olarak kan transfüzyonu ve tedavi alan Thalassaemialılara bugün merkezde görev yapan doktorlarmızın izinli olması nedeniyle  kan takılamamış ve diğer tedavileri verilememiştir.

 

Thalassaemia Merkezi'nde  görev yapan doktorumuzun  izin ve hastalık durumlarında merkezde doktor eksikliği nedeni ile boş kalması , kronik hastalıklarda tedaviye ara verme kabul edilemez bir durumdur.

 

Derneğimiz uzun yıllardır önce teşkilat yasalarına Thalassaemia Merkezi doktor kadrosu konması, sonra da kadro münhallerinin açılması konusunda mücadele vermiştir.Bir süre önce gerçekleşen sınavlar sonucunda iki  doktor Thalassaemia merkezi hekim kadrosunu almış, ancak kadroyu alan ikinci doktorumuzun Sağlık Bakanlığı tarafından Girne Hastanesi'ndeki  görevine devam etmesi  nedeniyle  asli kadrosunu tuttuğu Thalassaemia Merkezi'ne verilmemiştir.

 

Asli kadronun başka bir yerde kullanılarak merkezde görevlendirilmemesi kararı derneğimiz ve camiamız tarafından kabul edilebilecek bir durum değildir.

 

Thalassaemia merkezi doktor kadrosunu alan ikinci doktorun en erken bir zamanda asli görev yeri olan merkezde göreve başlamasını hem Saglık Bakanlığı'ndan hem de kendisinden beklediğimizi duyururuz.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler