1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'Tesisleri gözden geçiriliyor'
Tesisleri gözden geçiriliyor

'Tesisleri gözden geçiriliyor'

Yaz döneminin büyük bir hızla yaşandığı bugünlerde Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı spor tesislerinin bakım ve onarımına devam ediyor. Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN Spor Servisine açıklamalarda bulunan Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, sahala

A+A-

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş YENİDÜZEN Spor Servisine açıklamalarda bulundu

 

“Tesisleri gözden geçiriliyor”

 

·        Alsancak Açık Hava Tesisi için Alsancak Belediyesiyle ortak toplantı yapıldı. Projenin maliyeti hesaplanıp, tesisin asfalt mı veya beton mu olacağına karar verilecek

 

·        Atatürk Stadı’nın zeminin tamamen kaldırıldığını, toprak ihalesini de yaptıklarını ancak, hiçbir firmanın katılmadığını açıklayan Göktaş, toprak alımını yeniden elden teklif alarak gerçekleştireceklerini söyledi.

 

Yaz döneminin büyük bir hızla yaşandığı bugünlerde Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı spor tesislerinin bakım ve onarımına devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN Spor Servisine açıklamalarda bulunan Spor Koordinatörü Süleyman Göktaş, sahaların ve diğer spor tesislerinin bakımına 10 gün önce başladıklarını açıkladı.

Bu bağlamda, bölge sorumluları ile 10 gün önce yaptıkları ortak toplantıda, başta statlar olmak üzere diğer tesislerin durumlarını gözden geçirdiklerini ve hemen çalışmalara başladıklarını dile getiren Göktaş, yurt dışından beklenen tohumların da 10 gün önce geldiğini belirtti.

 

TOPRAK İHALESİNE KİMS EKATILMADI

Bu arada, Atatürk Stadı’nın zeminin tamamen kaldırıldığını, toprak ihalesini de yaptıklarını ancak, hiçbir firmanın katılmadığını açıklayan Göktaş, toprak alımını yeniden elden teklif alarak gerçekleştireceklerini söyledi.

 

SENTETİK İHALENİN SÜRESİ 13 SONA ERİYOR

Mağusa Canbulat ve Güzelyurt Zafer Stadları için açılan sentetik ihalesinin,  13 Temmuz 2011 tarihinde  sona ereceğini anımsatan Koordinatör Göktaş ne varki İhale Komisyonu’ndan aldıkları bilgilere göre, müteahhitlerin boykotu nedeniyle ihaleye katılan olmadığını öğrendiklerini belirtti.

 

SKORBOARD EYLÜL’DE TAKILIYOR

Bölgelerdeki bakım ve onarımlar devam ederken, Atatürk Spor Salonu’na  skorboard takma çalışmalarına başladıklarını dile getiren Göktaş, üyük bir olasılıkla Eylül ayında skorboard’un takılacağının altını çizdi.

 

BELEDİYE İLE ORTAK TOPLANTI

Süleyman Göktaş devamla, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan Alsancak Açık Alan Spor Tesisi için, Alsancak Belediyesi ile ortak bir toplantı yapıldığını söyledi.

Toplantı sonunda bir proje hazırlanmasına karar verildiğini, projenin maliyetinin hesaplanacağını, tesisin asfalt mı veya beton mu olacağına karar verileceğini dile getiren Göktaş,  Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ayrı, Alsancak Belediyesi’nin ayrı görevleri olacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 656 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler