1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TESİS İÇİN NABIZ YOKLADI
TESİS İÇİN NABIZ YOKLADI

TESİS İÇİN NABIZ YOKLADI

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün bir dizi temasta bulunmak için adaya geldi. Sabah Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile görüşen Orman, daha sonra Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile görüştü. Cumhur

A+A-

 

 

Dün adaya gelen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretlerinde adaya yatırım yapmak istediklerini belirten Orman, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na dışa açılım konusunda üzerlerine düşecek bir görev olması halinde bunu yapacaklarını iletti

 

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün bir dizi temasta bulunmak için adaya geldi. Sabah Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile görüşen Orman, daha sonra Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile görüştü. Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ile öğlen saatlerinde bir görüşme gerçekleştiren Orman, öğleden sonra Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Başbakan İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar ile bir görüşme gerçekleştirdi. Fikret Orman, ziyaretlerinde Beşiktaş formaları hediye etti.

 

“İŞBİRLİĞİNE AÇIĞIZ”

 

Dün adaya gelen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, ilk olarak Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ile bir görüşme gerçekleştirdi. Burada bir konuşma gerçekleştiren Orman, adada bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu Türkiye’nin üç büyük kulübü olarak çeşitli spor branşlarında işbirliği yapılması konusunda her türlü teklife açık olduklarını ve destek verebileceklerini söyledi. Beşiktaş olarak adaya yatırım yapma arzusunda olduklaırnı belirten Orman, işbirliğine açık olduklarını belirtti.

Fikret Orman’ın ardından söz alan Bakan Dürüst, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Beşiktaş’ın yapmayı düşündüğü projelere destek verebileceklerini ve bu gibi bir yaklaşımdan heyecan duyduğunu dile getirdi.

 

KTFF’Yİ ZİYARET ETTİ

 

Beşiktaş Başkanı daha sonra Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na geçerek Hasan Sertoğlu ile bir görüşme  yaptı. Görüşmede bir Türkiye’deki kulüplerle ambargoları aşma adına öncü olabilecek bir Barış Turnuvası düzenlenebileceğini belirten Orman, ülkenin dışa açılma yönünde sıkıntıları olduğunu, bu tarz bir organizasyonun ses getirebileceğini belirtti. KTFF ile dışa açılım konusunda yardımcı olabilme adına ellerinden geleni yapabileceklerini söyleyen Orman, UEFA seviyesinde üzerlerine düşen bir görev olması halinde bunu yapacaklarını söyledi. Daha sonra Fikret Orman, KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’na bir Beşiktaş forması hediye etti.

 

BOZER İLE GÖRÜŞTÜ

 

Fikret Orman öğle saatlerinde Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer ile bir görüşme gerçekleştirdi. Meclis Şeref Salonu’nda gerçekleşen görüşmede ülkeye tesis anlamında yatırım yapmak istediklerini belirtti.

Kıbrıs’ın barış adası olma yolunda olduğunu ifade eden Orman, dolayısıyla burada  ortak bir şeyler; barışa hizmet edecek bir şeyler yapmak istediklerini, bunun “Barış Turnuvası” da olabileceğini kaydetti.

Beşiktaş’ın 14 branşı, 1800 sporcusu ve 120 derneği olan, uluslararası  alana  da yayılmış bir sivil toplum örgütü olduğunu; KKTC’de de 2 derneği bulunduğunu anlatan Orman, “Beşiktaş yalnız spor değil, hayata karşı da bir duruştur” dedi.

Görüşmede söz alan Bozer, Beşiktaş Başkanı’nı ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirirken, futbolu yalnız spor olarak düşünmemek gerektiğini; toplumsal bir olay olarak bakılması gerektiğini kaydetti.

Futbolu bir “sihre”  benzeten Bozer, bazen sevinçten insanların acılarını unutmasına, bazen de kedere vesile olabildiğini anlattı.

 

“YATIRIM YAPMAK İSTİYORUZ”

 

Öğleden sonra Maliye Bakanı Ersin Tatar’a bir ziyaret gerçekleştiren Fikret Orman, KKTC’ye de yatırım yapmak, burada tesisleşmek planlarımız içerisindedir. Sizlerin de desteği ile bunu gerçekleştirmek istiyoruz. Ve bu projenin benim başkanlığım döneminde gerçekleşmesi beni ayrıca mutlu edecektir” dedi.

Görüşmede konuşan Ersin Tatar, Beşiktaş’ın önceki başkanı Yıldırım Demirören’in daha önce adaya gelerek bu yatırım konusunda görüştüklerini belirtirken, Fikret Orman’ın aynı vesileyle adaya gelmesinden mutlu olduğunu söyledi. Fikret Orman’a başkanlık döneminde başarılar dileyen Tatar, kulübü hem kamp hem de yatırım yapmak için adaya davet etti.

 

EROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

 

Kuzey Kıbrıs’ı ziyareti esnasında Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile bir görüşme yapan Fikret Orman, Cumhurbaşkanlığı sarayında gerçekleşen görüşmede Beşiktaş taraftarlarının dünyanın her yerinde bulunduğunu, KKTC’de çok sayıda taraftarları ve iki ayrı dernekleri olduğunu ifade ederek, “dost ziyareti” olarak nitelediği ziyaret amaçlarının taraftarlarla bir araya gelmek olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, konuşmasında ülkede dört büyük takımı yakından takip eden çok taraftar olduğunu belirtti. Buna örnek olarak yerel takımlardan çok Türkiye takımlarının ülkede takip edildiğini belirten Eroğlu, Orman’a ve yönetimine başarılar diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 508 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler