1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEŞEKKÜR ETTİ
TEŞEKKÜR ETTİ

TEŞEKKÜR ETTİ

Sağlık Bakanlığı görevinden alınan Ahmet Kâşif, bugün, bakanlık çalışanlarıyla vedalaştı. Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Bakanlık Müsteşarı’nın odasında gerçekleştirilen veda etkinliğine sağlık çalışanlarının yanında bazı sivil

A+A-

 

 

Sağlık Bakanlığı görevinden alınan Ahmet Kâşif, bugün, bakanlık çalışanlarıyla vedalaştı.

Bakanlık basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Bakanlık Müsteşarı’nın odasında gerçekleştirilen veda etkinliğine sağlık çalışanlarının yanında bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ve sendika başkanları da katıldı.

Eski Sağlık Bakanı Ahmet Kâşif burada yaptığı konuşmada, grevsiz bir bakanlık dönemi geçirmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kaşif, sürekli ve kesintisiz hizmetin şart olduğu bir sektör olan sağlıkta hiç grev olayının yaşanmamasından dolayı sendikalara, anlayışlı ve olumlu tutumları nedeniyle teşekkür ederek, “Grevi gerektiren durumlarda bile benimle her zaman diyaloga geçme yolunu seçmişlerdir. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

“NE MUTLU Kİ BÖYLE BİR AİLE YARATTIK”

Ahmet Kâşif, “Cismen aranızda olmasam da, kalbim hep sizlerle olacaktır. Benim esas mesleğim hekimliktir ve her zaman kalbim sağlık çalışanlarıyla atmaktadır. Fedakâr ve cefakâr sağlık çalışanları en güzel şeyleri hak etmektedir. Ne mutlu ki böylesine güzel bir aile yarattık” ifadesini kullandı.

Konuşmasında, UBP Kurultayı’na da değinen Kâşif, önemli olanın sadece bugünleri değil, yarınları kurtarmak olduğunu anlatarak, ülkenin yarınları için aday olduğunu, bunu da hep birlikte çalışarak başaracaklarını söyledi.

Kâşif’ten sonra söz alıp konuşan sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri, bakanlık görevi süresince Ahmet Kâşif’in kendileriyle güzel bir diyalog kurduğuna işaret ettiler.

“YENİ GELECEK OLAN BAKANA YARDIMA HAZIRIM”

Bu arada Ahmet Kaşif, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, görevden alınma ve atamaların tamamen Başbakan İrsen Küçük’ün takdiri olduğunu ve Sağlık Bakanlığı’na gelecek yeni bakana yardıma hazır olduğunu söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 801 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler