1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'TERFİLER' İÇİN SOKAKTA
TERFİLER İÇİN SOKAKTA

'TERFİLER' İÇİN SOKAKTA

KTAMS, kamu çalışanlarının derece terfilerinin yapılmaması nedeniyle mahkemeler önünde açıklama yaparak, 44/2006 sayılı yasanın biran önce uygulanmasını talep ederek yasanın uygulanmaması halinde mağduriyet yaşayacakların hakkını sonuna kadar arayacakları

A+A-

 

 

KTAMS, kamu çalışanlarının derece terfilerinin yapılmaması nedeniyle mahkemeler önünde açıklama yaparak, 44/2006 sayılı yasanın biran önce uygulanmasını talep ederek yasanın uygulanmaması halinde mağduriyet yaşayacakların hakkını sonuna kadar arayacaklarını belirtti.

 

Mahkeme önünde toplanan KTAMS yetkilileri ve üyelerine, Dev-İş, Türk-Sen, El-Sen ve CTP de destek verdi. KTAMS’ın bildirisini Genel Sekreter İbrahim Gencal’ın okuduğu eylemde Başkan Ahmet Kaptan da açıklamalarda bulundu.

 

GENCAL

 

KTAMS Genel Sekreteri İbrahim Gencal’ın okuduğu bildiride, KTAMS’la hükümet yetkilileri arasında Başbakanlıkta imzalanan protokole göre kamu çalışanlarının 2011 yılı sonuna kadar derece terfilerinin yapılacağını ve kamuda yıllardır mağduriyet yaşayanların haklarını alacağını hatırlattı.

 

UBP hükümetinin attığı imzaya sadık kalmadığını savunan KTAMS, kamu çalışanlarının derece terfileri için ilgili dairedeki ita amirinin gerekli çalışmayı yapıp personel dairesine iletmesi gerekirken hiçbir çalışma yapılmadığını ileri sürdü.

 

12 Ağustos’ta derece terfileri için Personel Dairesi’ne Yüksek Mahkeme tarafından yazı yazıldığını ancak hala personel dairesinden ses çıkmadığını öne süren KTAMS; konuyla ilgili yaptıkları araştırma sonucunda Yüksek Mahkemece yollanan talep yazısının Başbakanlık Müsteşarının emriyle rafa kaldırıldığını savundu.

 

KTAMS, bu şekilde kamu çalışanlarını cezalandırdığını iddia ettiği Başbakanlık ve Personel Dairesi’ni biran önce attığı imzaya sahip çıkmaya ve kamu çalışanlarının derece terfileriyle ilgili yasayı uygulamaya davet etti.

 

KAPTAN

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da, UBP hükümetinin icraatlarını eleştirerek, “çözüm bir an önce UBP anlayışından kurtulmaktır” iddiasında bulundu.

 

“Ülkeyi yönettiğini düşünenler ülkenin yasalarını tanımıyor” diyen Kaptan, 44/2006 derece terfilerinin çalışanların verimlilikleriyle yakından alakalı olduğunu ve çalışanların, çalıştıklarının karşılığının ödül olarak maaşlarına 1 yıl sonra yansıması gereken bu terfilerden doğan mağduriyetlerin yasaya rağmen yaşandığını söyledi.

 

Bürokratların yasaları bilmeden tavır takındıklarını ileri süren Kaptan, fiili olarak yaptıkları eylemlere ek olarak yasal haklarını da mahkemelerde arama kararı aldıklarını ve önümüzdeki günlerde mahkeme sürecini başlatacaklarını belirtti.

 

Kaptan, kendilerine destek olan örgütlere teşekkür ederek, kendilerinin de Dev-İş’e bağlı Petrol-iş’in açacağı davaya destek verdiklerini kaydetti.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler