1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TERCİH BRTK
TERCİH BRTK

TERCİH BRTK

Telsim Süper Lig’in 2012 – 2013 futbol sezonu yayın hakkı sözleşmesi dün BRTK ile KTFF arasında imzalandı

A+A-

 

 

 

Telsim Süper Lig’in 2012 – 2013 futbol sezonu yayın hakkı sözleşmesi dün BRTK ile KTFF arasında imzalandı

 

Necmi Belge

 

Her sezon olduğu gibi, bu sezon da Süper Lig maçlarının televizyondan naklen yayın ihalesi geçtiğimiz günlerde yapıldı ve en uygun teklifi veren BRTK naklen yayın hakkını aldı.

Bu bağlamda dün, Futbol Federasyonu ile BRTK arasında bir sözleşme imzalandı. BRTK’nin yeni müdürü Hüseyin Çobanoğlu’nun makam odasında gerçekleştirilen imza törenine BRTK Müdürü Hüseyin Çobanoğlu , Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu ile bazı BRTK ile Futbol Federasyonu yöneticileri katıldı.

 

SERTOĞLU: “YENİDEN ANLAŞMAKTAN MUTLUYUZ”

İmza töreninden önce konuşan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu naklen yayın hakkının BRTK’ye kalmasından mutlu olduğunu söyledi. BRTK’nin teklifinin diğer televizyonlara göre yüzde elli altında olduğunu ifade eden Sertoğlu, bu yayın döneminde en güzel işbirliğiyle çok başarılı yayınlar yapılacağına olan inacını belirtti.

Sertoğlu son olarak, BRTK Müdürü Hüseyin Çobanoğlu’nun  naklen yayın konusundaki ilgisi ve duyarlılığına teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

ÇOBANOĞLU: “SEVE SEVE KABUL ETTİK”

Sertoğlu’ndan sonra söz alan BRTK Müdürü Hüseyin Çobanoğlu, BRTK’nin bir amacının da ülke sporuna hizmet olduğunuve bu bağlamda Futbol Federasyonu’nun Süper Lig maçlarının naklen yayın ihalesini seve seve kabul ettiklerini söyledi.

Kendisinin de  futbolun içinden bir olarak, Süper Lig maçlarını en üst düzeyde ve kalitede naklen yayınlayacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından, BRTK Müdürü Hüseyin Çobanoğlu ile Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu naklen yayın  sözlşemesini imzaladılar.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 406 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler