1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEPKİLERE RAĞMEN HÜKÜMET KARARLI
TEPKİLERE RAĞMEN HÜKÜMET KARARLI

TEPKİLERE RAĞMEN HÜKÜMET KARARLI

Yedikonuk’un kuzey sahilinde yapılması planlanan yakıt depolama tesisi ile ilgili halkın çeşitli kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken, Bakanlar Kurulu geçtiğimiz hafta aldığı bir kararla projenin hayata geçirilmesi için bir adım daha attı

A+A-

 

 

 

Yedikonuk’un kuzey sahilinde yapılması planlanan yakıt depolama tesisi ile ilgili halkın çeşitli kesimlerinden tepkiler gelmeye devam ederken, Bakanlar Kurulu geçtiğimiz hafta aldığı bir kararla projenin hayata geçirilmesi için bir adım daha attı.  Kararda yakıt depolama tesisinin kurulmasına ilişkin arazi, yol yapımı ve projenin hayata geçirilmesine olanak sağlayan maddeler var

 

Bakanlar Kurulu, 2 Kasım 2011’de aldığı kararla Yedikonuk’un kuzeyinde yapılması planlanan yakıt depolama tesisine arazi kiralanması kararını geçtiğimiz hafta aldığı bir kararla tadil etti.

9 Şubat 2012 tarihinde çıkan Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre tesis için ayrılan mevcut araziye iki parsel eklenirken, bir parselin de proje kapsamından çıkarılması kararlaştırıldı.

Bakanlar Kurulu ayrıca söz konusu arazinin İTEM Yasası kapsamından çıkarılarak Hali Araziler (İcarlama ve Yönetim) Yasası’nın kapsamına alınmasını kararlaştırdı.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1791 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler