1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. TEPKİLERE RAĞMEN
TEPKİLERE RAĞMEN

TEPKİLERE RAĞMEN

SONUÇLAR AÇIKLANDI İlahiyat Koleji giriş sınavında başarılı olan 72 öğrenci, okula kayıt yaptırmaya hak kazandı. Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Metin Gültekin’in yaptığı yazılı açıklamaya göre, Lefkoşa'da Atleks Sanverler Ortaokulu’nd

A+A-

 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

İlahiyat Koleji giriş sınavında başarılı olan 72 öğrenci, okula kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürü Metin Gültekin’in yaptığı yazılı açıklamaya göre, Lefkoşa'da Atleks Sanverler Ortaokulu’nda bu sabah gerçekleştirilen ve kayıt yaptıran 141 öğrenciden 139’unun katıldığı sınavda, 72 öğrenci 50 taban puanın üzerinde not aldı.

Sınav sonucunda, daha önceden açıklanan kontenjan sayısı kadar (72) öğrenci kayıt hakkı kazandı.

Sınav sonuçları ayrıntılı olarak Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi sitesi olan www mebnet net internet sitesinden elde edilebiliyor.

 

 


Öğretmen Sendikalarının ve toplumun geniş kesimlerinden  büyük tepki toplayan “İlahiyat Koleji”ne ilk adım bugün atılıyor.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’ne bağlı olarak Haspolat’ta 2012-13 Öğretim Yılı’nda açılacak “İlahiyat Koleji”ne alınacak 72 öğrenci için bugün sınav yapılıyor.

2011-2012 Öğretim Yılı’nda bakanlığa bağlı ilkokulların son sınıflarını tamamlamış öğrencilerin katıldığı “İlahiyat Koleji” giriş sınavı, iki oturum halinde, Atleks Sanverler Ortaokulu’nda yer alıyor.

İlk oturum 09.00-10.30 saatleri arasında Türkçe, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler derslerinden, ikinci oturum ise 11.00-12.30 saatleri arasında İngilizce, Matematik derslerinden yapılacak.

Sınavda, 50 puan ve üzeri alan öğrenciler kontenjan sayısına göre sıralanacak.

Sınavda adaylara, Türkçeden 27 soru, matematikten 27 soru, İngilizceden 22 soru, fen ve teknolojiden 14 soru, sosyal bilgilerden 10 soru olmak üzere toplam 100 sorulu çoktan doğruyu seçme tipinde, İlkokul 5. sınıf müfredatını kapsayacak sorular yöneltiliyor.

Sınav sonunda sıralamaya girecek 72 öğrenci, Lefkoşa ilçesindeki kolejin 6. sınıfına kayıt yaptırma hakkı kazanacak. Ancak sınav sonuçlarına göre yapılacak sıralamada, son puan grubundaki öğrencilerin tümü de kolejin 6. sınıfına kabul edilecek.

Sınav sonuçlarının akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

 

Bu haber toplam 796 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler